Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft ujawnił fabułę Far Cry 4? - raport

Walka z dyktatorem, wojna domowa i umierająca matka.

Wszystko wskazuje na to, że Ubisoft nieopatrznie ujawnił szczegóły opowiadanej w Far Cry 4 historii.

Okładka gry

Informacje na temat fabuły opublikowano na krótko na oficjalnej stronie sklepu Uplay, zachęcając do składania zamówień przedpremierowych. Szczegóły szybko usunięto, ale nadal znaleźć je można w archiwum Google (dzięki, Reddit).

„Ukryte głęboko w majestatycznych Himalajach, leży Kyrat, kraj przesiąknięty tradycją i przemocą” - czytamy w opisie. „Grasz jako Ajay Ghale. Docierasz do Kyrat, by wypełnić życzenie umierającej matki, lecz wkrótce znajdujesz się w środku wojny domowej, mającej na celu obalenie reżimu dyktatora Pagana Mina.”

„Eksploruj i podróżuj przez otwarty świat, gdzie niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Liczy się każda decyzja, a każda sekunda jest opowieścią” - napisano dalej. „Witamy w Kyrat.”

Jeśli powyższe szczegóły okażą się być prawdziwe, fabuła będzie przypominała nieco Far Cry 3, gdzie walczyliśmy z kontrolującymi tropikalną wyspę piratami.

Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny w Ubisofcie, przyznał na Twitterze, że widoczny na okładce białowłosy mężczyzna nie będzie prowadzonym przez gracza bohaterem. Możliwe, że sympatyczny pan to właśnie wspomniany dyktator - Pagan Min.

Far Cry 4 zadebiutuje 20 listopada. Strzelanka trafi na PC oraz konsole PS3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Za produkcję odpowiada studio Ubisoft Montreal. Pierwsze fragmenty rozgrywki zobaczymy najpewniej na targach E3 w czerwcu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze