Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy H1Z1: Just Survive rezygnują z pierwszego członu nazwy gry

Wraz z nową łatką.

Twórcy H1Z1: Just Survive postanowili dokonać drobnej korekty w nazwie survivalowej gry z zombie. Z tytułu usunięto pierwszy człon - projekt znany jest od teraz jako Just Survive.

Deweloperzy ze studia Daybreak tłumaczą, że zmiana podyktowana jest chęcią wydzielenia produkcji z uniwersum H1Z1. Zapewne chodziło o to, by nie była mylona z sieciową strzelanką H1Z1: King of the Kill.

Nowa lokacja - Badwater Canyon

Pierwotnie obie gry były jedną, ale w lutym ubiegłego roku autorzy zdecydowali się podzielić tytuł na dwa osobne, bazujące na głównych trybach rozgrywki z oryginału.

Just Survive oferuje więc typową survivalową przygodę w otwartym świecie, w stylu DayZ. Natomiast w H1Z1: King of the Kill na mapę zrzuconych zostaje kilkudziesięciu polujących na siebie nawzajem graczy.

Pierwsza z wymienionych produkcji nie tylko otrzymała nieco zmodyfikowaną nazwę, ale także kolejną łatkę. Aktualizacja wprowadza wiele nowości, spośród których najważniejszą jest lokacja Badwater Canyon.

Mapa zastąpi oryginalną i dostępną dotychczas planszę. Poziom powinien stopniowo trafiać na serwery na całym świecie. Na razie zwiedzić można jednak tylko pierwszy region - rezerwat Pine Mill.

Obszar zaprojektowano z myślą „o różnych stylach rozgrywki”. Nie zabrakło między innymi odpowiednio rozmieszczonych przedmiotów czy położonych wysoko punktów strategicznych.

Lokacja kładzie nacisk na inny istotny element dodany w aktualizacji - twierdze. Te pełnią funkcję bazy, w której gracz może wznosić własne konstrukcje za pomocą gromadzonych w trakcie zabawy surowców.

Budowle można uzupełnić o struktury obronne i pułapki przydatne w powstrzymywaniu ataków przeciwników, którzy mogą przypuścić szturm w ramach specjalnych raidów. Do tego opcja przyozdobienia warowni przedmiotami kosmetycznymi.

Autorzy przemodelowali również dostępny arsenał. Wszystkie bronie stworzono od podstaw, a każdą przypisano do określonej rangi. Nie jest jednak na razie jasne, jak dokonane zmiany wpływają na właściwą rozgrywkę.

Pojawił się też nowy rodzaj waluty - żetony Golden Eagle, które można pozyskać wymieniając cenne przedmioty podczas zabawy. Środek płatniczy służy na razie tylko do kupowania terenów pod twierdze, ale twórcy obiecują, że w przyszłości rozszerzą jego funkcjonalność.

Pełną listę zaimplementowanych w łatce zmian i nowości opublikowano na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Wczesna wersja Just Survive dostępna jest na Steamie w ramach programu Early Access. Deweloperzy ze studia Daybreak nie wykluczają, że w przyszłości gra trafi także na konsole.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze