Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef studia twórców H1Z1, PlanetSide ustępuje po ciągłych atakach w sieci

John Smedley robi sobie przerwę.

John Smedley, szef studia Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment) opuszcza pozycję dyrektora generalnego firmy.

Menedżer od wielu miesięcy jest celem ataków ze strony grupy hackerskiej Lizard Squad - tej samej, która pod koniec ubiegłego roku przeciążyła usługi PlayStation Network i Xbox Live.

Ostatnia „ofensywa” odbyła się na początku lipca, gdy Lizard Squad zaatakowało serwery sieciowych gier studia Daybreak, takich jak PlanetSide 2 i H1Z1. Wcześniej Smedley ostro skomentował fakt, że członek grupy - Julius „Zeekill” Kivimaki - uniknął kary więzienia za wcześniejsze cyberprzestępstwa.

Menedżer ujawnił wtedy, że „zeekill” nie tylko zgłosił alarm bombowy w samolocie, którym leciał Smedley, ale także opublikował w sieci historię kredytową i dane na temat całej rodziny, wzywał policję do mieszkania Smedleya i złożył ponad 50 fałszywych aplikacji kredytowych w jego imieniu.

„To właśnie ten śmieć zmusił mój samolot do lądowania, ujawnił moje dane osobiste” - napisał na Twitterze. Mowa tu o incydencie z sierpnia ubiegłego roku, gdy Kivimaki poinformował linie lotnicze American Airlines o bombie na pokładzie lotu 362. Samolot musiał z tego powodu lądować.

„Mówiąc krótko: chcę, żeby ten dzieciak trafił do więzienia na długi czas” - dodał wtedy. „Robienie czegoś takiego bez konsekwencji nie powinno być możliwe. Planuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, by zobaczyć, jak dostaje w sądzie to, na co zasługuje.”

Nowym dyrektorem generalnym Daybreak zostanie teraz Russell Shanks - donosi serwis Venturebeat. Smedley wróci do pracy po zasłużonej przerwie, ale najpewniej na mniej eksponowanym stanowisku.

„Mogę potwierdzić, że John Smedley w najbliższej przyszłości weźmie trochę wolnego i przejdzie na inną pozycję” - napisano w oświadczeniu. „Po sfinalizowaniu planów ujawnimy więcej informacji.”

Menedżer jest weteranem na rynku gier wideo, odpowiadając w przeszłości między innymi za EverQuest, Star Wars: Galaxies czy The Matrix Online. W Sony Online Entertainment opiekował się DC Universe Online, PlanetSide 2 i H1Z1. Następnie przeprowadził transformację do Daybreak, po sprzedaży studia przez Sony.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze