Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

H1Z1 otrzyma wkrótce opcjonalną subskrypcję w wysokości ok. 27 zł

AKTUALIZACJA: Twórcy zmieniają plany.

Aktualizacja: Deweloperzy wycofują się z pomysłu - przynajmniej tymczasowo. John Smedley, główny projektant gry, poinformował o decyzji twórców na forum Reddit.

„Słuchaliśmy uważnie waszych reakcji. Dotarły do nas jasno i wyraźnie. Z naszej perspektywy - byliśmy zawsze szczerzy i wyjątkowo dokładni w opisywaniu planów od samego początku. Ale jasne jest też, że oczekujecie od nas lepszej jakości”.

„Skupimy się więc na błędach, nowej zawartości i dodatkach do głównej gry, jak też do trybu Battle Royale, żebyście czuli, że naprawdę warto za dany element zapłacić. Dopiero wtedy wprowadzimy subskrybcję”.

*

Oryginalna wiadomość: Symulator przetrwania w świecie opanowanym przez zombie - H1Z1 - wzbogaci się wkrótce o opcję miesięcznej subskrypcji, gwarantującej dostęp na serwery z trybem Battle Royale.

Nagroda za pierwsze miejsce w Battle Royale

Kontrowersyjna przepustka kosztować będzie 7 dolarów (ok. 27 zł) za 30-dniowy dostęp do tej opcji zabawy, gdzie celem jest rywalizacja grupy graczy. Każdy ma jedno życie, a wygrywa ostatni użytkownik.

Obecnie dostęp na serwery Battle Royale wymaga wykorzystania kuponów „event ticket”, kupowanych w ramach transakcji cyfrowych.

Twórcy poinformowali również, że wprowadzają nowe nagrody dla uczestników tego trybu, w zależności od zajętego miejsca. To głównie skórki dla postaci, ale także unikatowa, wirtulana koszulka dla bohatera.

W dalszych planach są też tematyczne Battle Royale czy tablice najlepszych wyników.

Zabawa w tym trybie przypomina nieco podobne rozwiązanie z Army 3. Gracz wkracza na serwer z pustymi rękoma i ma 20 minut na znalezienie wyposażenia. Po tym czasie obszar gry zaczyna powoli się zmniejszać, wymuszając konflikt pomiędzy uczestnikami.

Ogłoszenie opcji płatnej subskrypcji wywołało kolejne kontrowersje wśród graczy, którzy już wcześniej krytykowali produkcję za poleganie na transakcjach cyfrowych.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze