Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - Zakrzywiacz

Przeprowadzamy ostatnią akcję z BT-7274, likwidując ostatniego bossa.

Na początku będziesz oglądał scenkę przerywnikową, w której BT-7274 ostatkiem sił pomoże ci wydostać się z pułapki. Dodatkowo otrzymasz broń, specjalny pistolet, który automatycznie namierza przeciwników. Podążając zatem przez kolejne korytarze nie musisz martwić się duża liczbą nieprzyjaciół.

Gdy tylko zostaną oznaczeni przez czerwony okrąg, po prostu naciśnij spust kilkukrotnie, aby pozbyć się potencjalnego zagrożenia. Likwiduj zatem kolejne zastępy przeciwników, stopniowo poruszając się do przodu. W pewnym momencie dotrzesz do podłużnych pomieszczeń, pod którymi znajduje się przepaść.

W takiej sytuacji, klasycznie już, musisz zastosować bieg po ścianach połączony z podwójnym przeskakiwaniem pomiędzy nimi w trakcie pokonywania pomieszczeń. Nie będzie to w żadnym wypadku trudne. Dużo groźniejsze przesmyki pokonywałeś już w poprzednich misjach gry.

Do skakania od ściany do ściany powinny cię już przyzwyczaić poprzednie misje.

W końcu wyjdziesz na zewnątrz, gdzie przed twoimi oczami pojawi się duży kompleks budynków, oznaczony niebieskim symbolem A30. Na dole poziomu znajdować się będzie kilku nieprzyjaciół, ale większym zagrożeniem okażą się automatyczne wieżyczki umiejscowione w okiennicach.

Nie przejmuj się zatem walką i staraj się jak najszybciej dostać na drugą stronę wielkiej, otwartej przestrzeni. Przeskocz na dach, a stamtąd na drugą stronę, gdzie będziesz mógł wezwać swojego Tytana. Pozyskane oprogramowanie pozwoli ci na odzyskanie towarzysza, choć w innej obudowie.

Walkę z wrogimi Tytanami ułatwiać będą liczne obiekty, za którymi można się schować i dzięki temu chociaż częściowo zregenerować siły.

Kolejny etap to stopniowe, ale bardzo dynamiczne przedzieranie przez zastępy wrogich Tytanów. Chowaj się za osłonami oraz uzupełniaj energię, gdy tylko nadarzy się taka sytuacja. Powoli przebijaj się do przodu, likwidując coraz to bardziej zróżnicowane zagrożenie. W końcu dotrzesz do sektora B4, gdzie będziesz musiał kucnąć, aby dostać się do niskiego korytarza. Spotkasz tam wielu przeciwników w postaci piechoty, którzy nie stworzą najmniejszego zagrożenia.

Gdy dotrzesz do pomieszczenia R5, będziesz o krok przed największą, chociaż wcale nie najtrudniejszą potyczką w grze. Będzie to Slone, ostatni boss.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja


Walka z bossem: Slone

Podobnie jak w poprzednim przypadku, podczas walki ze Żmiją, tak tutaj boss będzie wspierany przez inne Tytany. Skup się zatem na likwidacji wsparcia głównego bossa, cały czas okrążając arenę i nie pozostając choćby przez chwilę w miejscu. Po likwidacji każdej wrogiej maszyny zbieraj upuszczane apteczki. Bez nich zwalczenie ostatniego przeciwnika będzie zupełnie niemożliwe.

Wyskakuj zza rogu, wykonuj serię strzałów z najsilniejszej posiadanej broni, a następnie chowaj się i regeneruj siły. Cały czas pozostawaj w ruchu.

Po udanej walce ze Slone podejdź do Arki i wyciągnij ją poprzez szybkie przyciskanie wyświetlonego na ekranie przycisku. Następnie czeka cię sekwencja zręcznościowa, polegająca na przebieganiu po odłamkach statku w postaci pionowych ścian, platform i innych elementów. Po prostu zmierzaj do punktu ewakuacyjnego, a na końcu obejrzyj ostatnią sekwencję filmową, po której główny wątek fabularny zostanie zakończony.

Gratulujemy, ukończyłeś Titanfall 2! Zachęcamy do zapoznania się z trybami sieciowymi gry.

Read this next