Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - Pusty człowiek (Max)

Pomagamy Maxowi pozbyć się jego dawnych demonów.

Poniżej opisujemy drugie zadanie związane z towarzyszem Maxem, jakie możesz wykonać w The Outer Worlds.

Rozpoczniesz je, gdy dotrzesz na Pioniera, statek kosmiczny, do którego trafisz po zakończeniu misji głównej Obcy w obcym kraju. Porozmawiaj z Maxem na pokładzie Zawodnego.

Maxowi bardzo zależy na rozszyfrowaniu treści księgi, którą odnalazłeś dla niego w misji Podręcznik ilustrowany. W tym celu musicie wytropić uczonego, który będzie zdolny pomóc wam w tym zadaniu.

Rozpocznij działania od odszukania kasety z identyfikatorem (1), która leży przed wejściem do biura ochrony (2 na powyższym obrazku; B na mapie Pioniera).

Aby wejść bezpiecznie do biura ochrony, potrzebujesz również zasłony holograficznej. Na stronie: The Outer Worlds - zasłona holograficzna: jak i kiedy korzystać dowiesz się, gdzie odnajdziesz ten przedmiot i jak go używać.

Wejdź do biura ochrony i przejdź do bocznego pomieszczenia, gdzie znajdują się zamknięte drzwi. Sforsuj je, korzystając z wytrycha. W środku znajduje się terminal. Skorzystaj z opcji: Wysuń kasetę z rejestrem doków, by zdobyć dane. Następnie opuść strefę zastrzeżoną i porozmawiaj z Maxem.

Z informacji zdobytych z komputera dowiesz się, że nijaki Reginald Chaney przebywa na Monarchu i do niego powinniście się teraz udać. Wróć na statek i udaj się w podróż na Monarch. Aby zdobyć klucz nawigacyjny do tej planety, jeśli go jeszcze nie posiadasz, wykonaj misję główną: Podróż gdziekolwiek.

Gdy dotrzesz już na Monarch, udaj się do Roztoki (K na mapie Dziczy Monarcha). Możesz też skorzystać z Lądowiska w Roztoce, by skrócić czas podróży, o ile odblokowałeś tę lokację wcześniej.

Udaj się do domu (3), który położony jest obok Zdrowych Towarów Suchych Duncana / Dry Goods & Sundry (4 na powyższym obrazie; E na mapie Roztoki).

Zobacz: Mapa Roztoki

Wewnątrz, obok łóżka, odnajdziesz dziennik Reginalda Chaneya (5). Dowiesz się z niego, że Chaney przebywa w obozie nad rzeką, za miastem (H na mapie Roztoki). Udaj się tam i porozmawiaj z Reginaldem.

Pomiędzy Maxem a Chaneyem dojdzie do sprzeczki. W zależności od udzielonych przez ciebie odpowiedzi, możesz doprowadzić do walki z Reginaldem lub pokojowo załatwić sprawę. Niezależnie jak zakończysz rozmowę, dalszy trop prowadzi na Scyllę.

Po wylądowaniu na Lądowisku na Scylli, udaj się do Porzuconej placówki górniczej (D na mapie Scylli), gdzie znajduje się Chata pustelnicy. W środku przebywa kobieta, z którą porozmawiaj. Po zakończeniu dialogu, przejdź do pomieszczenia obok i oddaj się medytacji, korzystając z kuli, z której wydobywają się opary.

W trakcie trwania transu pomóż Maxowi zdobyć odpowiedzi na nurtujące go pytania - najpierw podczas rozmowy z jego matką, Isadorą, a następnie z realistyczną halucynacją. Po zakończeniu dialogów, porozmawiaj z Maxem, by zakończyć zadanie.

Następnie: The Outer Worlds - Przyziemna krucjata (Ellie)

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - Dług u przyjaciela (Felix)

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze