Skip to main content

The Outer Worlds - zasłona holograficzna: jak i kiedy korzystać

Jak bezpiecznie poruszać się po strefie zastrzeżonej.

Na tej stronie dowiesz się, jak ukryć obecność swojego bohatera w strefach zastrzeżonych w The Outer Worlds. Jest to warta uwagi umiejętność, dzięki której możemy przemknąć się niepostrzeżenie obok strażników.

Strefy zastrzeżone to zamknięte miejsca dla osób, które nie mają prawa w nich przebywać. Gdy tylko przekroczymy próg takiej lokacji, strażnicy od razu nas zaatakują, co wywoła niepotrzebny konflikt. Są one oznaczone napisem RESTRICTED ACCESS (1) w postaci hologramu umieszczonego przy wejściu do takiej strefy.

Twórcy gry zaimplementowali w swojej grze mechanikę, dzięki której możemy poruszać się przez jakiś czas po strefach zakazanych. Aby uruchomić maskowanie potrzebujemy dwóch przedmiotów:

  • zasłony holograficznej - odnajdziesz ją na swoim statku kosmicznym, Zawodny. Na stronie The Outer Worlds - Podróż gdziekolwiek wskazujemy dokładne położenie tego przedmiotu.
  • kasety z unikalnym identyfikatorem, umożliwiającej wejście do danej strefy zakazanej. Każdy sektor wymaga posiadania innej kasety, którą najczęściej możemy znaleźć w pobliżu wejścia do zastrzeżonej strefy.

Jeśli posiadamy zasłonę holograficzną i odpowiednią kasetę z identyfikatorem, maskowanie uruchomi się automatycznie po wejściu do strefy zakazanej. Nie musimy jej ręcznie aktywować.

W momencie rozpoczęcia działania zasłony holograficznej na dole ekranu pojawi się wskaźnik mocy (2). Każdy ruch bohatera wyczerpuje fioletowy pasek.

Pamiętaj, że zasłona daje ci tylko tymczasowy dostęp do strefy zakazanej. Straci swoją moc, gdy wskaźnik mocy wyczerpie się. Wówczas, gdy tylko strażnik cię zauważy, podejdzie i rozpocznie rozmowę. Wykorzystując umiejętności Perswazji, Zastraszania lub Kłamstwa możesz przekonać przesłuchującego, żeby cię nie atakował.

Każda kolejna próba nakłonienia strażnika wymaga od nas posiadania większej liczby punktów umiejętności Perswazji, Zastraszania lub Kłamstwa.

Nie możemy oszukiwać strażników w nieskończoność. Fioletowe kwadraty (3) informują nas, ile razy możemy spróbować przekonać ochroniarzy, że nie jesteśmy wrogami. Jeśli wszystkie kwadraty zmienią się w symbol X i wskaźnik mocy wyczerpie się, wówczas zostaniemy zaatakowani bez możliwości wybrnięcia pokojowo z tej sytuacji.

Jeśli dłużej chcemy przebywać w strefie zakazanej, na przykład, żeby ograbić z przedmiotów dane miejsce, to warto opuszczać sektor przed upływem limitu mocy zasłony holograficznej. Każdorazowe wyjście ze strefy, zregeneruje fioletowy pasek do 100%.

Następnie: The Outer Worlds - walka wręcz czy bronią dystansową?

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - wady: plusy i minusy, kiedy występują

Zobacz także