Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - przygotuj Jacka do jego ostatniej podróży

Wędrówka do domu pogrzebowego, pierwsze spotkanie z duchami.

Po tym jak zebrałeś spinkę do krawata, przyszła kolej na następne zadanie w The Medium. W tym rozdziale wyjaśniamy jak dostać się do domu pogrzebowego i przygotować ciało Jacka do pochówku. W trakcie tej sekcji w grze po raz pierwszy doświadczysz podziału świata na materialny i duchowy.


Na tej stronie:


Udaj się do domu pogrzebowego

Po zebraniu spinki otrzymasz nowe zadanie, by udać się do domu pogrzebowego. Po wyjściu z pomieszczenia, w którym był ukryty przedmiot, możesz przejść do pokoju Marianne (1) - jest tam kilka przedmiotów do zbadania, jednak nie są one powiązane z zadaniem czy sekretami w grze.

Przejdź do korytarza, w którym było wejście do kuchni, a następnie wyjdź przez drzwi (2) po lewej stronie. Możesz też wcześniej zahaczyć o łazienkę (3)¸w której jest książka do zbadania.

Trafisz na korytarz. Nie ma tutaj żadnych przedmiotów do zebrania, podążaj więc wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki i zejdź na dół po schodach, by trafić na dziedziniec. Z tego miejsca udaj się na północ, do kolejnego korytarza. Wejdź w interakcję z drzwiami (4) po prawej stronie i wykorzystaj klucz, by je otworzyć i dostać się do domu pogrzebowego.


Przygotuj Jacka do jego ostatniej podróży

Podejdź do końca korytarza. Zignoruj na chwilę drzwi (5) na wprost - nie masz do nich klucza. Zamiast tego wejdź do biura (6) po prawej stronie.

Wejdź w interakcję z biurkiem (7), a następnie zbierz leżący na nim klucz (8). Możesz też kliknąć na kartkę i zdjęcie. Zamknij to okno i przejdź przez drzwi, które przed momentem ominąłeś. Zbiegnij na dół po schodach, by trafić do kostnicy.

Przejdź na drugą stronę pomieszczenia. Zwróć uwagę na krawat (9) leżący na krześle - za moment będziesz musiał go zebrać. Wejdź w interakcję z szafką (10), by ją otworzyć.

Teraz kliknij na nią jeszcze raz, a następnie przytrzymaj przycisk ruchu do tyłu, by wysunąć zwłoki. Kliknij na ciało, a później na kołnierz koszuli (11). Bohaterka zauważy, że brakuje tutaj krawatu.

Odejdź więc od ciała i zbierz wspomniany przedmiot z krzesła. Wyświetli się okno ekwipunku, na którym będziesz musiał połączyć krawat ze spinką. Wybierz którykolwiek z przedmiotów, a następnie wciśnij przycisk Połącz (12) wyświetlony u dołu ekranu, by stworzyć krawat Jacka ze spinką. Podejdź raz jeszcze do ciała Jacka i załóż mu krawat.


Sprawdź pomieszczenia na piętrze

Gdy odzyskasz kontrolę nad postacią, wyjdź z kostnicy, wbiegnij na górę po schodach i wróć do biura, w którym był klucz. Przejdź do dalszej części pomieszczenia i wejdź w interakcję ze zbitą urną (13) leżącą na ziemi.

Uruchomi się krótka scena przerywnikowa, podczas której poznasz główną mechanikę rozgrywki - podział na świat żywych (14) i duchów (15). W tym momencie nie będziesz mógł się w nich jednak jeszcze poruszać.

Czeka cię teraz seria kilku scen przerywnikowych, po których etap w domu pogrzebowym dobiegnie końca, a twoja postać przeniesie się w okolice hotelu Niwa, głównej lokacji w grze.

Następnie: The Medium - droga do hotelu Niwa

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - dom pogrzebowy: znajdź spinkę do krawata

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze