Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - dom pogrzebowy: znajdź spinkę do krawata

Pierwsza lokacja w grze, poznawanie podstaw rozgrywki.

Dom pogrzebowy to pierwsza lokacja, w której rozpoczyna się rozgrywka w The Medium. W trakcie tej części gry poznasz podstawy rozgrywki, sposoby eksploracji i interakcji ze światem.


Znajdź spinkę do krawata

Gdy zyskasz kontrolę nad postacią, wejdź w interakcję z księgą (1) leżącą na stole. To dobry moment, by poznać jak działa mechanika interakcji z przedmiotami.

U dołu ekranu wyświetlą się wszystkie przyciski dostępne dla danego przedmiotu. W wypadku tej księgi będzie to możliwość przeczytania (2) jej - na ekranie wyświetli się cały tekst, który jest w niej zawarty. Jest to szczególnie przydatne w przypadku notatek, na które trafisz w dalszej części gry. Drugi przycisk, wstecz (3), pozwoli ci zamknąć okno interakcji.

Przejdź teraz do prawej krawędzi ekranu, otwórz drzwi (4) i wejdź na korytarz. W tym momencie zauważysz jak działa kamera w grze. Przypomina to system ze starszych odsłon serii Resident Evil. Każda lokacja posiada sztywno określone kąty kamery - poruszanie się postacią pozwoli ci je delikatnie przesunąć.

Gdy wyjdziesz po za krawędź ekranu, kamera ustawiona zostanie w innym miejscu, dając podgląd z odmiennej perspektywy. W żaden sposób nie przeszkadza to w eksploracji - a często nawet ułatwia znajdowanie kluczowych elementów - warto jednak wiedzieć, jak działa ten system.

Po wyjściu na korytarz zignoruj na razie drzwi na wprost - wrócisz tutaj za moment. Udaj się w prawo (5) i wejdź w pierwsze przejście (6) po prawej stronie, dzięki czemu trafisz do kuchni.

Przy wejściu stoi miska dla kota (7). Możesz napełnić ją jedzeniem (8), które zbierzesz z blatu kuchennego. Zbliż się do interaktywnego punktu na blacie i na niego kliknij, a następnie zbierz puszkę z żarciem.

Wejdź teraz w interakcję z miską leżącą na ziemi. Gdy kamera się przybliży, kliknij raz jeszcze na miskę (9). Z nowo otwartego ekwipunku wskaż jedzenie dla kota (10) i potwierdź wybór. Dzięki temu postać uzupełni miskę, a ty otrzymasz osiągnięcie / trofeum Kocie łakocie.

Odejdź teraz od miski i wejdź w interakcję z gazetą (11) leżącą na stole. Po przeczytaniu jej skieruj się do przejścia (12) po lewej stronie, by wejść do ciemni.

Podejdź do widocznej w lewym dolnym ekranu miski (13) i wejdź z nią w interakcję. Przesuń kamerę w prawo. Zbierz niewywołane zdjęcie (14) ze stosu, a następnie umieść je na desce (15), klikając na niej i wskazując fotografię z ekwipunku. Po wszystkim włącz lampę (16), by naświetlić zdjęcie. Odczekaj około 5 sekund, wyłącz naświetlanie i zbierz zdjęcie.

Obróć teraz kamerę w lewo. Przed tobą będą trzy misy (17). Musisz umieścić zdjęcie w każdej z nich na około 3 sekundy. Zacznij od misy z prawej strony - umieść zdjęcie, odczekaj wspomniany czas i je zbierz. Potwórz proces z misą na środku i po lewej stronie, by zebrać pierwsze zdjęcie w grze.

Wyjdź z ciemni, przejdź do kuchni i wróć na pierwsze rozwidlenie . Udaj się do pokoju (18) na końcu korytarza.

W tym pomieszczeniu jest kilka punktów, z którymi możesz wejść w interakcję - obraz (19) na ścianie, księga (20) i ściana (21) po lewej stronie. Sprawdź je po kolei i na koniec podejdź do wspomnianej ściany.

Obniż kamerę i wejdź w interakcję ze szkatułką (22) leżącą na komodzie, a następnie ją otwórz. W tym momencie odblokujesz pierwszą zdolność specjalną bohaterki, Widzenie. Dzięki niej, możesz podświetlać interaktywne i ukryte obiekty na ekranie - tak długo, jak trzymasz wskazany na ekranie przycisk.

Przytrzymaj klawisz i obróć kamerę w lewo, w stronę zegara. Pod nim będzie poświata (23). Kliknij na nią, by odsunąć zegar i zebrać leżącą tam spinkę do krawata Jacka.

Teraz możesz już udać się do domu pogrzebowego i przygotować Jacka do jego ostatniej podróży.

Następnie: The Medium - przygotuj Jacka do jego ostatniej podróży

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze