Skip to main content

The Mandalorian, sezon 4 - czy powstaje, kiedy premiera

Co wiemy o kontynuacji losów Mando.

Trzeci sezon serialu „The Mandalorian” ukazał się ponad 2 lata po sezonie drugim. Domknął też większość przedstawionych dotychczas wątków. Może to rodzić pytania o potencjalną kontynuację przygód Mando i Grogu. W tym miejscu wyjaśniamy, czy sezon czwarty powstanie i jak długo trzeba będzie na niego czekać.


Prace nad czwartym sezonem „Mandalorianina” zostały potwierdzone przez showrunnera serialu, Johna Favreau. W wywiadzie dla francuskiej telewizji BMF TV wyznał, że scenariusz kolejnego sezonu jest już gotowy.

Favreau zwraca uwagę na utrzymywanie ciągłości i zgodności fabularnej z innymi serialami ze świata Gwiezdnych Wojen: „Ahsoką” i „Skeleton Crew”. Jest to istotna kwestia, ponieważ rzedstawiona w nich historia dzieje się w tym samym okresie, co przygody Dina Djarina i Grogu. Oba seriale mają ukazać się przed 4. sezonem „Mandalorianina”.

Grogu i Din Djarin z pewnością powrócą

Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery 4. sezonu, lecz najprawdopodobniej nie trzeba będzie na niego czekać tak długo, jak na sezon 3. Realnym terminem wydaje się druga połowa 2024 roku. Wzorem poprzednich sezonów, serial może liczyć 8 odcinków, które będą ukazywać się na Disney+ co środę.

Według słów Johna Favreau, czwarty sezon najprawdopodobniej nie będzie ostatnim. Choć reżyser ma wiele pomysłów, to nie myśli jeszcze o zakończeniu tej historii. Wiemy jednak, że Disney ma w planach przygotowanie filmu podsumowującego wątki z „Mandalorianina”, „Ahsoki” i „Księgi Bobby Fetta”. Reżyserem niezatytułowanej jeszcze produkcji miałby zostać Dave Filoni.

Spis treści: The Mandalorian - przewodnik po serialu

Read this next