Skip to main content

Ahsoka - kiedy premiera, gdzie oglądać

Nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen.

Ahsoka Tano to bohaterka znana przede wszystkim z animowanych „Wojen Klonów”. Po kilkunastu latach od swojego debiutu, postać ta doczekała się aktorskiej adaptacji. W tym miejscu zbieramy wszystkie informacje o premierze serialu „Ahsoka”.


Za powstanie „Ahsoki” odpowiada przede wszystkim twórca tej postaci, Dave Filoni. Jest on autorem scenariusza, a także jednym z reżyserów. W zespole reżyserskim znaleźli się też znani z serialu „The Mandalorian” Rick Famuyiwa i Peter Ramsey. Produkcja o przygodach wojowniczki Jedi będzie spin-offem „Mandalorianina” i wraz z „Księgą Bobby Fetta” tworzyć będzie swoiste mini-uniwersum, nazywane przez fanów „Mandoverse”.

„Ahsoka” zadebiutuje w serwisie Disney+ w sierpniu 2023 roku. Serial będzie liczyć 8 odcinków, a ich premiera, wzorem poprzednich produkcji, będzie miała miejsce najprawdopodobniej co środę. Nie wiemy, czy historia Ahsoki Tano zamknie się w jednym sezonie. Jedyną potwierdzoną kontynuacją jest film Dave'a Filoniego, mający łączyć i podsumowywać wątki z seriali „Mandoverse”.

W rolę Ahsoki ponownie wciela się Rosario Dawson. W serialu zobaczymy też inne, znane z filmów i seriali twarze: Haydena Christensena jako Dartha Vadera, Genevieve O'Reily jako Mon Mothmę, a także Dianę Lee Inosanto jako Morgan Elsbeth. Swój aktorski debiut zaliczą postaci znane z animacji: Mary Elizabeth Winstead wciela się Herę Syndulę, Lars Mikkelsen gra Admirała Thrawna, Natasha Liu Bordizzo - Sabine Wren, a Eman Asfandi - Ezrę Bridgera.

Nie zabraknie też nowych postaci. Ciekawość fanów rozbudza przede wszystkim władający pomarańczowym mieczem świetlnym Baylan Skol (w tej roli Ray Stevenson) oraz jego uczennica Shin Hati (Ivanna Sakhno).

Zobacz także