Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - jak szybko awansować: poziom i punkty doświadczenia (PD)

Błyskawiczny 30 poziom i endgame.

The Division 2 to specyficzna produkcja typu live, co oznacza, że z czasem otrzyma całą masę dodatkowej zawartości. Oznacza to też, że ukończenie kampanii fabularnej jest zaledwie ułamkiem atrakcji przygotowanych przez twórców.

Kiedy osiągniesz 30 poziom postaci, dotrzesz do tzw. endgame'u, czyli dodatkowych misji i aktywności dla wprawionych Agentów.

W grze jest wiele misji, które pozwalają zdobyć punkty doświadczenia, ale niektóre sposoby są znacznie szybsze niż inne. Z tego poradnika dowiesz się, które zadania przyniosą ci łatwe PD.

Za co otrzymujemy PD w The Division 2

Na szczęście, w The Division 2 jest bardzo dużo sposobów na uzyskanie punktów doświadczenia (w skrócie PD), potrzebnych do zwiększania poziomu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe aktywności, które gwarantują zdobycie punktów doświadczenia:

 • misje fabularne
 • misje poboczne
 • audycja propagandowa
 • punkty kontrolne
 • zabójstwa
 • odblokowanie osad
 • przekazywanie zasobów
 • przekazywanie złomu
 • wykonywanie wyzwań

Jak szybko zdobywać poziomy w The Division 2

Tak jak wspomnieliśmy, nie wszystkie wymienione wyżej aktywności przekładają się na dużo PD. Jeżeli chcesz szybko zdobyć 30 poziom postaci, powinieneś skupić się na kilku rodzajach misji, inne zostawiając na później.

Poniżej przedstawiamy spis najważniejszych zasad, które pomogą ci błyskawicznie dotrzeć do endgame'u:

 • Misje fabularne zapewniają dużo PD - najlepszym sposobem na szybkie zdobycie poziomów jest podejmowanie się (i powtarzanie) misji głównych. Niezależnie od tego, jak rozwiniętą masz postać, zawsze otrzymasz nagrodę. Najlepiej grać z drużyną, jako że łatwiej wtedy pozbyć się dużych grup wrogów i ukończyć aktywność szybciej.
 • Zachowaj aktywności poboczne na później - za dodatkowe misje otrzymujesz liczbę PD uzależnioną od poziomu postaci, a dodatkowo nie możesz ich powtarzać. Oznacza to, że im później się ich podejmiesz, tym większą nagrodę otrzymasz. Pamiętaj jednak, że im większy masz poziom, tym trudniejsze zadania poboczne.
 • Bierz udział w wyzwaniach tygodniowych - kiedy wejdziesz w menu Postępów, zobaczysz tam zakładkę z wyzwaniami tygodniowymi. Musisz je aktywować, zanim zaczną się liczyć. Zrób to, a łatwo je ukończysz, po prostu grając po swojemu - często bez żadnego wysiłku. Uzyskasz też sporo PD.
 • Rozwijaj Atuty Wyróżnień - kiedy kończysz misje i otwierasz zasobniki techniczne SHD, otrzymujesz punkty Atutów, które możesz wydać u kwatermistrza. Na niektórych Atutach powinieneś skupić się na samym początku, szczególnie na Wyróżnieniach. Dzięki nim zyskujesz więcej PD za zabijanie wrogów. Jest kilka rodzajów Wyróżnień: między innymi za trafienia w głowę, wielobójstwo, wykorzystanie słabych punktów czy zabójstwa taktyczne. Warto wyposażyć się we wszystkie.
 • Przekazuj zasoby - kiedy włączysz mapę, dowiesz się, jakie Projekty możesz rozwijać. Przekazuj zasoby do odpowiednich miejsc, by zyskać sporo PD. Zawsze sprawdzaj też, czy nie masz w ekwipunku czegoś, co może przydać się do ukończenia Projektu.

Jaki jest maksymalny, najwyższy poziom w The Division 2?

Istotą rozgrywki w The Division 2 jest ciągły rozwój, ale - jak w wielu podobnych produkcjach - Agenci w końcu osiągają poziom, którego nie da się już przewyższyć, niezależnie ile zadań się wykona.

W przypadku The Division 2 maksymalnym poziomem jest 30. Po osiągnięciu tego stadium rozwoju, docieramy do tzw. endgame'u - dla wielu oznaczającego start właściwej rozgrywki.

Dopóki twój agent nie osiągnie 30 poziomu, nie będzie miał dostępu do niektórych Atutów, Umiejętności i modyfikacji broni. W maksymalnym stadium otrzymasz też możliwość zwiększenia miejsc w ekwipunku, z 30 do 90.


Read this next