Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol - ułatwienia dostępu: jakie są dostępne

Wysoki kontrast, wielkość napisów, ułatwienia QTE.

Coraz więcej gier oferuje graczom z niepełnosprawnościami przeróżne udogodnienia, które ułatwiają rozgrywkę i pozwalają lepiej identyfikować elementy wyświetlane na ekranie. The Callisto Protocol nie jest wyjątkiem i pozwala skorzystać z szerokiego wachlarza ułatwień dostępu, których stosowanie nie ma żadnego wpływu na zdobywane trofea i osiągnięcia.


Na tej stronie:


Opcje ułatwień dostępu

Opcje ułatwień dostępu możemy znaleźć i zmienić w dowolnym momencie podczas rozgrywki z poziomu ustawień w menu pauzy. Oto dostępne opcje:

  • Wysoki kontrast - alternatywny tryb wyświetlania obrazu pozwala nadać postaciom gracza i przeciwników oraz przydatnym przedmiotom dowolne kolory z szerokiej palety barw. Każdy kolor można dostosować według własnych preferencji.
  • Wspomaganie walki - możemy włączyć automatyczne wykonywanie wielu akcji związanych z walką, takich jak wspomaganie celowania, ciągłe wykonywanie uników przez przytrzymanie przycisków, wyprowadzanie serii ataków przez przytrzymanie przycisku, wspomaganie przytrzymania przycisku oraz uproszczenie lub zautomatyzowanie sekwencji QTE.

Dodatkowe opcje

W ustawieniach gry znajdziemy jeszcze kilka innych przydatnych funkcji:

  • Poziom trudności - można wybrać między niskim, średnim i wysokim poziomem trudności (minimalna, średnia i maksymalna ochrona). Zmiany można dokonać w dowolnym momencie rozgrywki.
  • Ograniczenie drgania ekranu i wyłączenie efektu blur, czyli rozmycia ruchu.
  • Alternatywny układ sterowania dla osób leworęcznych.
  • Zmiana koloru, wielkości i tła czcionki napisów oraz dodanie imienia osoby wypowiadającej kwestię.
  • Tryb wydajności - włączony pozwoli grac na konsolach Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 w 60 klatkach na sekundę, co zwiększa płynność rozgrywki i ogranicza rozmycie ekranu.
  • Zmiana języka dialogów, napisów w menu oraz podpisów pod dialogami - możemy ustawić inny język dla kazdego z wymienionych elementów. W przypadku obu form napisów dostępny jest język polski, ale zabrakło polskiego dubbingu

Spis treści: The Callisto Protocol - Poradnik, Solucja

Read this next