Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatkowe animacje w The Callisto Protocol tylko za opłatą

Rozwiązania z battle royale infekują gry singlowe.

W opisie zawartości przepustki sezonowej do The Callisto Protocol pojawiła się intrygująca informacja - twórcy gry wpadli na nowatorski pomysł monetyzacji niektórych animacji głównego bohatera.

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, opis zawartości Season Passa gry zawiera wzmiankę o trzynastu nowych animacjach śmierci Jacoba, które nie są dostępne w podstawowej wersji gry i trzeba zapłacić za przepustkę sezonową, by je zobaczyć. Jak czytamy w opisie The Callisto Protocol na Steamie:

Odkryj najlepsze wrażenia z horroru przetrwania w nowym trybie, Zakażenie. Dzięki mniejszej liczbie znajdowanej amunicji i przedmiotów leczniczych, spersonalizowanemu poziomowi trudności oraz permanentnej śmierci, nie ma drugiej szansy na ucieczkę z Czarnego Żelaznego Więzienia i przed horrorami czyhającymi pod powierzchnią Kallisto. Pakiet Zakażenie zawiera również trzynaście nowych animacji śmierci Jacoba oraz kolekcję skórek Strażnicy”.

Trzeba przyznać, że jest to niezwykle nowatorski pomysł. Niestety, opis nie wyjaśnia, czy dodatkowe animacje dostępne będą wyłącznie w trybie Zakażenie (to odpowiednik trybu przetrwania znanego z innych produkcji), czy też zobaczymy je także podczas normalnej rozgrywki. Jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych przykładów monetyzacji animacji w grze dla jednego gracza.

Sama sprzedaż animacji w formie płatnych dodatków kosmetycznych nie jest nową ideą, jednak dotąd przybierała zwykle formę opcjonalnych emotek i kojarzyła się głównie z grami multiplayer, w których dla wielu osób ważne jest, by wyróżnić się z tłumu. Pozostaje mieć nadzieję, że pomysł nie zapoczątkuje nowego trendu wśród wydawców.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze