Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ascent - jak celować wyżej i niżej, osłony

Jak trafiać wrogów, celowanie górą i dołem.

The Ascent to strzelanka typu top-down shooter (czy też twin-stick shooter). Akcję obserwujemy z góry, jednocześnie biegamy, rozglądamy się i celujemy. Celowanie w tej grze jest jednak pod pewnym względem wyjątkowe.

Otóż, zwyczajnie celujemy tak, jak w każdej strzelance - przytrzymując prawy przycisk myszy lub LT na padzie. Nie wszystko jednak w ten sposób trafimy. Takie celowanie sprawia, że przystawiamy celownik do oka, a więc na wysokości głowy. To oznacza, że nie trafimy małych przeciwników lub niektórych beczek wybuchowych.

Możemy więc po prostu celować niżej. Wystarczy po prostu, że puścimy przycisk celowania, a zobaczymy laser celownika na niższym poziomie. Oczywiście nie zawsze jest to porządane - kiedy stoisz za osłoną, zauważysz, że przy niskim celowaniu celujesz właśnie w osłonę (1). Na nic się to nie przyda.

Wtedy należy już przycelować normalnie, a wskaźnik laserowy (2) uniesie się.

Celowanie wyżej ma swoje zalety. Chodzi przede wszystkim o obrażenia. Tylko celując wyżej, kiedy oczywiście walczysz z kimś swojego wzrostu, masz szansę na krytyczne trafienia w głowę (3).

Za niektórymi osłonami musisz kucać, by do czegokolwiek się przydały. Zrobisz to Ctrl na klawiaturze lub przyciskiem B na padzie. Nie ma żadnego przycisku odpowiadającego za przyklejenie się do osłony, możesz się za nimi swobodnie poruszać. To po prostu zwykłe obiekty w świecie gry.

Więcej porad:

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Komentarze