Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Testy strzelanki PlanetSide 2 na PlayStation 4 jeszcze w tym roku

Twórcy celują w 1080p60.

Sony Online Entertainment przez długi czas milczało w temacie sieciowej strzelanki PlanetSide 2 na PlayStation 4. Dyrektor kreatywny produkcji ujawnił teraz, że testy gry w wersji beta powinny rozpocząć się na konsoli jeszcze w tym roku.

Gra cieszy(ła) się sporą popularnością na PC

Edycja PC obchodzi w tym miesiącu drugie urodziny, a więcej informacji na temat nowej odsłony poznamy na grudniowej imprezie PlayStation Experience w Las Vegas. Prace zajmują tak długo, ponieważ deweloperzy nie chcieli przygotować tylko prostej konwersji z komputerów osobistych.

- Sporo czasu zajęło dostosowanie sterowania i interfejsu. Jest dużo do zrobienia - przyznał dyrektor kreatywny Matt Higby w rozmowie z Eurogamerem.

PlanetSide 2 na PC jest produkcją darmową, z transakcjami cyfrowymi. Podobnie będzie na PS4, ale tutaj kupimy wirtualną walutę określaną jak Marketplace Cash, wykorzystywaną na sprzęcie Sony także w DC Universe Online.

Jeśli zaś mowa o oprawie graficznej, to edycja konsolowa wygląda podobno „bardzo korzystnie” w porównaniu z komputerami osobistymi. Zastosowano wysokiej jakości tekstury, efekty cząsteczkowe, cienie i oświetlenie z PC.

Ograniczeniem jest jednak procesor, który musi poradzić sobie ze śledzeniem wszystkich graczy na serwerze, a także animacjami czy obliczaniem toru lotu pocisków w miejscach oddalonych od gracza.

Higby dodaje, że docelowe plany to rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę, ale założenia mogą się jeszcze zmienić. Jak mówi, najważniejsza jest płynność - nawet, jeśli miałoby to być 30 FPS. Na pewno nie będzie za to wspólnych meczów pomiędzy posiadaczami wersji PC i PS4.

Planetside to remake strzelanki z 2003 roku. Gracz wciela się w przedstawiciela jednej z trzech frakcji, walczących o kontrolę nad terytorium planety Auraxis. Twórcy z Sony Online Entertainment przygotowali sześć klas postaci i szereg pojazdów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze