Skip to main content

PlanetSide 2 otrzymało nowy kontynent - po ośmiu latach przerwy

Są też inne zmiany.

Darmowa strzelanka PlanetSide 2 doczekała się sporej aktualizacji, wprowadzającej nowy kontynent na mapę gry. To pierwsze rozszerzenie tego typu od niemal ośmiu lat.

Lokacja nosi nazwę Isles of Oshur i - jak wskazuje sama nazwa - oferuje archipelag mniejszych wysepek. Twórcy z Rogue Planet Games zapewniają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, od piaszczystych plaż, przez dżungle, na sawannie kończąc.

Są też górujące nad okolicą przekaźniki Trident, do których także mogą wejść graczy, by - dla przykładu - skorzystać z karabinów snajperskich. Deweloperzy dodają, że wraz aktualizacją gruntowanie przeprojektowali też system odpowiedzialny za działanie wody.

Zobacz na YouTube

Dlatego też niektóre pojazdy mogą przemieszczać się po powierzchni, a te latające - zanurkować i pływać niczym okręt podwodny. Jest też odpowiednia symulacja pocisków. Pozostałe mapy w PlanetSide 2 będą stopniowo rozbudowywane o te funkcje.

Przygotowano też trzy nowe karabiny i pistolet, zaprojektowane właśnie z myślą o walce pod wodą.

PlanetSide 2 debiutowało w listopadzie 2012 roku na PC, trzy lata później wydano wersję PlayStation 4. To pierwszoosobowa, darmowa strzelanka MMO. W walce o kontrolę nad rozległymi kontynentami bierze jednocześnie udział nawet kilkuset graczy z każdej z trzech dostępnych frakcji.

Zobacz także