Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w byłym Sony Online Entertainment

Porządki nowego właściciela.

Daybreak Game Company - studio jeszcze do niedawna znane jako Sony Online Entertainment - poinformowało o zwolnieniu części pracowników.

EverQuest Next.

Firma odpowiedzialna za EverQuest, Planetside 2 czy H1Z1 nie podała dokładnej liczby redukowanych etatów, ale potwierdzono, że zmniejszy się zatrudnienie w oddziałach w San Diego i Austin.

„Te zmiany zasobów w niezależnym od niedawna studiu pozwolą lepiej przygotować się na przyszły rozwój i zmiany, obejmujące kontynuowanie prac nad grami sieciowymi i budowę fundamentów pod przyszły sukces multiplatformowy” - napisano w oświadczeniu.

Na początku ubiegłego tygodnia poinformowano, że firma inwestycyjna Columbus Nova z Nowego Jorku kupiła od Sony studio Sony Online Entertainment, zmieniające nazwę na Daybreak Game Company.

W wyniku fali zwolnień z pracą pożegnał się David Georgeson, odpowiedzialny za markę EverQuest. Firma zapewnia jednak, że prace nad grami nie są w żaden sposób zagrożone.

„Choć bardzo trudne, te decyzje są konieczne i ostateczne pozwolą poprawić wyniki i wzmocnić naszą pozycję” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym. „Wielu z nas żegna się z dobrymi przyjaciółmi, z którymi pracowali przez lata. Będzie nam ich brakowało i życzymy im wszystkiego, co najlepsze.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze