Skip to main content

Długi gameplay z Silent Hill 2 Remake. Tak prezentują się pierwsze minuty rozgrywki

Są pewne różnice w stosunku do oryginału.

W ramach nocnego pokazu Silent Hill Transmission, wydawca Konami zaprezentował długi gameplay z wyczekiwanego remake’u Silent Hill 2 od studia Bloober Team. Dzięki nagraniu możemy zobaczyć, jak wyglądają pierwsze minuty zabawy w odświeżonej wersji.

Początek materiału przedstawia przede wszystkim moment przybycia Jamesa - głównego bohatera gry - do tytułowego miasteczka, a także pierwsze zetknięcia z przeciwnikami i zdobycie kluczowych przedmiotów. Początkowo protagonista przemierza spowite mgłą ulice miasta, podążając za krwawymi śladami.

Śledząc jedno z nawiedzających miasto stworzeń, James przechodzi przez dziurę w drzwiach garażu, co pozwala mu się dostać do wnętrza budynku. Tam znajduje radio i odbywa swoją pierwszą walkę z przeciwnikiem, używając do obrony deski wyrwanej z okna. Weterani oryginału zapewne mogą pamiętać, że w pierwotnym wydaniu scena ta wyglądała nieco inaczej - potwory spotykaliśmy w niewielkim tunelu.

Zobacz na YouTube

Jak się więc okazuje, dzieło studia Bloober Team nie jest całkowicie wiernym odświeżeniem klasyka, ale zamiast tego nanosi pewne zmiany i przeprowadza nas przez trochę inne lokacje. Dalsza część gameplayu to m.in. przemierzanie ulic w poszukiwaniu przedmiotów medycznych i wskazówek. W końcu bohater trafia też do szpitala, gdzie mierzy się z kultowymi już pielęgniarkami-potworami.

Przypomnijmy, że Remake Silent Hill 2 zadebiutuje już 8 października tego roku w wydaniu na komputery osobiste i konsole PlayStation 5. Wydawca potwierdził, że produkcja pojawi się na PC wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, podczas gdy wydanie konsolowe będzie możliwe do zakupu zarówno cyfrowo, jak i w wydaniu pudełkowym. Jednocześnie ujawniono, że oprócz edycji standardowej tytuł doczeka się także cyfrowego wydania Deluxe, zawierającego kilka przedmiotów kosmetycznych, artbook i soundtrack do pobrania oraz 48-godzinny wczesny dostęp do gry.

Zobacz także