Skip to main content

Silent Hill 2 Remake przeraża ceną w Polsce. Zapłacimy niemal najwięcej na świecie

Polska znów na drugim miejscu.

Silent Hill 2 Remake podnosi standardy nie tylko pod względem grafiki, ale i ceny. Choć odświeżone wydanie horroru od Bloober Team wyceniono na 69,99 dolarów (w teorii ok. 275 zł), polskim użytkownikom Steama za grę przyjdzie zapłacić niemal najdrożej na całym świecie.

Jak bowiem dowiadujemy się z zaktualizowanej zakładki gry na Steamie, za standardowe wydanie Silent Hill 2 Remake polski gracz zapłaci dokładnie 324,99 zł. Podobnie jak w przypadku kontrowersyjnego Hadesa 2, także w tym przypadku pod względem ceny przewyższa nas tylko Szwajcaria.

Taniej od Polski zapłacą też wszystkie kraje operujące walutą Euro, gdzie kwota zatrzymała się na 69,99€. Sytuacja wygląda nieco lepiej na konsolach, gdzie cena podstawowej edycji sięga 299 zł. Bolesną różnicę widać jednak w przypadku droższej wersji Deluxe, za którą na Steamie zapłacimy 369,99 zł, a w PStore 339 zł.

Mamy srebrny medal.

Skąd tak wysokie miejsce Polski w porównaniu do reszty świata? Wina leży po stronie Valve, a konkretnie przelicznika walut, zaktualizowanego po raz ostatni... dwa lata temu. Niestety wydawcy gier nie wiedzą, że dziś złotówka jest już mocniejsza, i trzymają się starych wartości, podanych automatycznie przez platformę.

Polacy mogą próbować rozwiązać ten problem na dwa sposoby: śląc prośby o zaktualizowanie całego przelicznika bezpośrednio do Valve, albo przekonując Konami do obniżenia ceny tej konkretnej gry. Drugie podejście pomogło w przypadku Hadesa 2, ale nie da się ukryć, że zwrócenie uwagi Supergiant Games było zadaniem prostszym.

W przypadku Silent Hill 2 Remake sytuacja jest jednak o tyle nietypowa, że za projekt odpowiada polskie studio Bloober Team. Cenę ustala oczywiście wydawca z Konami, ale mogłoby się wydawać, że rodzima firma byłaby w stanie „podszepnąć” partnerowi, jak wygląda sytuacja. Wysłaliśmy do Bloober Team zapytanie w tej sprawie i zaktualizujemy wiadomość, gdy tylko otrzymamy odpowiedź.

Read this next