Skip to main content

Silent Hill 2 remake z niższą polską ceną na Steamie. Wydawca odpowiedział na prośby

Kwotę wyrównano do konsol.

Polska cena remake’u Silent Hill 2 na Steamie nie jest już drugą najwyższą na świecie. Odpowiedzialne za prace studio Bloober Team najwyraźniej zainterweniowało u wydawcy - Konami - i kwota została obniżona.

Jeszcze niedawno gracze z polski musieli zapłacić w sklepie Valve dokładnie 324,99 zł za preorder, lecz teraz kwota zakupu wynosi już 299,99 zł. To tyle samo, co na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a także piąta „lokata” na Steamie, za Szwajcarami, Brytyjczykami, Norwegami i euro.

Skąd tak wysokie miejsce Polski w porównaniu do reszty świata? Wina leży po stronie Valve, a konkretnie przelicznika walut, zaktualizowanego po raz ostatni... dwa lata temu. Wydawcy gier nie wiedzą, że dziś złotówka jest już mocniejsza, i trzymają się nieaktualnych wartości, podawanych automatycznie przez platformę.

Mile widziany spadek

W przypadku remake’u Silent Hill 2 sytuacja była o tyle nietypowa, że za projekt odpowiada przecież polskie studio - Bloober Team. Cenę ustala wydawca z Konami, ale mogłoby się wydawać, że rodzima firma byłaby w stanie „podszepnąć” partnerowi, jak wygląda sytuacja.

Już w maju wysłaliśmy do Bloober Team zapytanie w tej sprawie i dzisiaj polskie studio poinformowało nas, że do opisywanej zamiany faktycznie doszło.

Odświeżone Silent Hill 2 ukaże się 8 października. Osoby, które zdążyły złożyć już zamówienie w poprzedniej cenie, otrzymają zwrot różnicy do portfelu na Steamie.

Zobacz także