Skip to main content

Specjalny stream Silent Hill jeszcze w tym miesiącu. Konami zaprasza na pokaz

Nowe wieści o grach i filmie.

Konami ogłosiło, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się specjalna transmisja dedykowana marce Silent Hill. Wydawca zapowiedział, że poda nowe informacje o nadchodzących grach, filmowej adaptacji i nie tylko.

Uznajcie to za wasz list z zaproszeniem do Silent Hill. Dołączcie do nas 30 maja o godzinie 16:00 czasu pacyficznego na kanale YouTube marki Silent Hill w drugim wydaniu Silent Hill Transmission, gdzie podzielimy się najnowszymi wieściami o grach, spojrzymy dokładniej na film oraz nowe gadżety” - napisał wydawca w wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych.

Oczywiście biorąc pod uwagę różnice stref czasowych, w Polsce transmisję będzie można oglądać w nocy z 30 na 31 maja o godzinie 01:00. Najważniejszym punktem pokazu będą zapewne nowe wieści od zespołu Bloober Team, które odpowiada za powstający remake Silent Hill 2. Studio niedawno zasugerowało, że data premiery zostanie ogłoszona już niedługo - tak więc nadchodzący stream będzie ku temu idealną okazją.

Przypomnijmy, że oprócz tego powstają jeszcze dwie odsłony serii. Za Silent Hill: Townfall odpowiada brytyjskie studio No Code, odpowiedzialne wcześniej za m.in. Stories Untold oraz Observation. Obie produkcje skupiają się głównie na rozwiązywaniu zagadek logicznych, tak więc powstający horror zapewne także pójdzie w tym kierunku. Wydawcą - co ciekawe - jest Annapurna Interactive, podczas gdy Konami przyjęło funkcję współproducenta.

Wiemy także, że trzecim z kolei powstającym tytułem jest Silent Hill F. To prawdopodobnie najbardziej tajemniczy projekt, który do tej pory znaliśmy jedynie przez enigmatyczny trailer. Za produkcję odpowiada studio NeoBards Entertainment, a pracami kieruje Motoi Okamoto, przedtem wiele lat związany z Nintendo. Za scenariusz odpowiada pisarz posługujący się pseudonimem Ryukishi07, natomiast projekt postaci i potworów stworzył japoński artysta o pseudonimie Kera.

Zobacz także