Skip to main content

Silent Hill: Ascension ma datę premiery. Nietypowa, interaktywna opowieść

Seria powraca.

Konami rozpoczyna - miejmy nadzieję - wielki powrót serii Silent Hill, za pośrednictwem interaktywnej opowieści Silent Hill: Ascension. Premiera 31 października.

Data pojawiła się w sklepie Google Play Store, więc teoretycznie nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, lecz można ją chyba potraktować jako wiarygodną.

Jak wynika z opisu, gra - jeśli można tak to nazwać - zaoferuje „sceny z codziennego życia”, które wypadną inaczej w zależności od decyzji podejmowanych przez użytkowników. Jeśli pominiemy któryś z epizodów, nie zabraknie zgrabnego podsumowania dotychczasowych wydarzeń.

„Seria podąża śladem wielu głównych bohaterów na całym świecie, dręczonych przez nowe i przerażające potwory z Silent Hill” - czytamy w tekście. „Czające się w cieniu potwory grożą pochłonięciem ludzi, ich dzieci i całych miast, wciąganych w ciemność zarówno przez niedawne morderstwa, jak i długo tłumione poczucie winy i lęki”.

„Dołącz do tej wciągającej podróży, w której twoje decyzje ukształtują historię, prowadząc do porywających chwil odkupienia, cierpienia lub potępienia” - dodano. Brzmi dramatycznie. Za prace odpowiada studio Genvid, które ma w dorobku podobny cykl w uniwersum The Walking Dead, pod tytułem Last Mile. Obecnie firma rozwija też adaptację Borderlands w tej formule.

W ubiegłym roku Konami - po latach milczenia - zapowiedziało szereg nowości w serii Silent Hill, w tym właśnie Ascension. Są też bardziej klasyczne gry, jak remake Silent Hill 2 od polskiego Bloober Team, a także Silent Hill Townfall oraz Silent Hill f.

Read this next