Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef studia odpowiedzialnego za EVE Online ostrożnie o VR

Potrzeba czasu.

Kosmiczny symulator EVE Valkyrie od studia CCP Games zapowiada się na imponującą prezentację możliwości zestawów wirtualnej rzeczywistości, ale szef tej firmy jest oszczędny w prognozach.

EVE Valkyrie

- Ludzie mają skłonność do przeceniania tego, co możemy osiągnąć w pięć lat - mówił Hilmar Veigar Pétursson podczas niedawnej konferencji. - Jednocześnie nie doceniają tego, gdzie będziemy za dziesięć lat.

- Karty 3D potrzebowały sześciu lat na popularyzację, a w przypadku telefonów zajęło to dziesięć lat. Wybierałem się na GDC i wszyscy mówili, że telefony są przyszłością dla gier i nic się nie działo. Sprzedaż dzwonków była bardziej dochodowa niż gry.

- Teraz siedzimy tu wspólnie i mówimy, że wirtualna rzeczywistość będzie hitem w przyszłym roku, ale to nie będzie nic wielkiego - dodał menedżer (dzięki, PCGamesN).

Pétursson wydaje się więc wykazywać zdrowe podejście do tematu nowej technologii, spodziewając się popularyzacji zestawów typu Oculus Rift, ale nie w najbliższej przyszłości.

EVE: Valkyrie przeznaczone jest właśnie dla użytkowników zestawów rzeczywistości wirtualnej - pełna wersja trafi także na Project Morpheus na PlayStation 4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

EVE Valkyrie

PS4, PC

Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze