Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy EVE Online szukają pracowników do nowego MMORPG

Ale sprzedają oddział studia.

Twórcy EVE Online - studio CCP Games - wysyłają mieszane sygnały: studio poszukuje pracowników do „nowego i ambitnego” projektu z gatunku MMO, ale jednocześnie sprzedano oddział firmy w Newcastle, liczący 34 pracowników.

Może wydawać się, że studio chce po prostu zgrupować wszystkie siły w jednym miejscu, w siedzibie w Islandii. Tak jednak nie jest, ponieważ poszukiwany jest główny projektant, który poprowadzi zespół w Londynie.

EVE: Valkyrie to ostatni projekt CCP Newcastle

Jak wynika z ogłoszenia, drużyna deweloperów będzie niewielka, a kandydat do roli powinien cechować się bogatym doświadczeniem na rynku gier. Mile widziana jest też znajomość silnika Unreal Engine 4, co może wskazywać na wykorzystywaną technologię.

„CCP buduje obecnie w Londynie zespół, który poprowadzi prace nad nowym i wysoce ambitnym projektem MMORPG” - czytamy w anonsie.

Jeśli zaś mowa o wspomnianym oddziale z Newcastle, to liczące 34 osoby biuro przejęło Sumo Digital, rozwijające obecnie Crackdown 3 oraz - podobno - Dead Island 2. Nie podano sumy transakcji.

Sumo Digital ma za sobą udany roku, notując sukces z nietypową platformówką Snake Pass. Firma zadebiutowała także na giełdzie, dzięki czemu pozyskała około 150 milionów funtów na dalszy rozwój.

Oddział z CCP Games z Newcastle odpowiadał ostatnio za EVE: Valkyrie, lecz firma ogłosiła niedawno, że nie jest już zainteresowana projektami stawiającymi na rzeczywistość wirtualną. Dlatego też biuro w Atlancie w Stanach Zjednoczonych - twórcy Sparc - zostało zamknięte.

„Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe, ale ważne i jeśli jako firma chcemy obchodzić 30. urodziny, niekiedy potrzebne są takie organizacyjne zmiany” - komentował Hilmar Veigar Pétursson, szef CCP.

CCP Games było jedną z pierwszych firm, które postawiły spore pieniądze na obietnice rewolucji w grach wideo, blisko współpracując z Oculusem nad wspomnianym EVE: Valkyrie, by następnie pracować także na Samsung VR, HTC Vive i PS VR.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze