Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy dodatek do EVE: Valkyrie wprowadzi opcję zabawy bez VR

Oraz szereg nowości.

CCP zapowiedziało Warzone - darmowe rozszerzenie do kosmicznego symulatora EVE: Valkyrie. DLC zadebiutuje 26 września na PC oraz PS4.

Najważniejszą nowością będzie usunięcie wymogu posiadania urządzeń typu Oculus Rift czy PSVR. Pierwotnie grę projektowano z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej, ale dodatek umożliwi zabawę również na zwykłych ekranach.

EVE: Valkyrie doczeka się wielu zmian i nowości

Deweloperzy ze studia CCP oczywiście przygotują zaktualizowany interfejs użytkownika. Na PC zaś zoptymalizują sterowanie pod kątem klawiatury oraz myszy i pozwolą zmienić funkcje poszczególnych klawiszy.

Poza tym twórcy zaimplementują zmiany, dzięki którym gracze między innymi odblokują wszystkie statki na początku rozgrywki. Dostęp do maszyn uzyskają wraz z pierwszym wkroczeniem do hangaru Clone Vat.

Ponadto każda jednostka otrzyma bardziej konkretną rolę na kosmicznym polu bitwy. Pojawi się także nowa klasa okrętów, ujawniona już kilka miesięcy temu - Covert.

Nie zabraknie też zestawu kolejnych broni i umiejętności. Wśród tych ostatnich najważniejszymi są Ultra - rodzaj zdolności, które ponoć „mogą odwrócić losy starcia”.

Do tego Extraction - tryb rozgrywki porównywany przez twórców do capture the flag, gdzie walka toczy się o wskazane obiekty. W planach są także dwie dodatkowe mapy o nazwach Fleet i Outpost.

To jednak nie wszystko, ponieważ rozszerzenie znacznie przebuduje system nagród. Zniknie zdobywane za prawdziwe pieniądze złoto, które obecnie służy do kupowania określonych przedmiotów. Natomiast na srebro - inną wirtualną walutę - natkniemy się rzadziej.

Kolejne modyfikacje dla posiadanego statku gracze odblokują za pomocą punktów doświadczenia, gromadzonych wraz z używaniem danej jednostki.

Zmian doczeka się również pozyskiwany z wraków okrętów złom, który teraz wykorzystuje się między innymi do konstruowania następnych maszyn. Wraz z premierą Warzone, surowiec zmieni przeznaczenie i pozwoli używać wspomnianych wyżej umiejętności Ultra.

Z kolei w skład zdobywanych po każdej potyczce łupów wejdą specjalne kapsuły zawierające losowe przedmioty kosmetyczne. Obiekty - o różnym stopniu rzadkości - umożliwią zmodyfikowanie wyglądu zarówno pilota, jak i statku.

Jednocześnie poinformowano, że wraz z premierą Warzone podstawowa wersja gry potanieje - nową cenę ustalono na 30 euro (około 129 zł).

Wydana w 2016 roku produkcja jest nastawioną na zabawę sieciową kosmiczną strzelanką osadzoną w uniwersum EVE, choć nie jest powiązana z popularnym MMO. Tytuł oferuje możliwość zabawy między posiadaczami PC i PS4.

Deweloperzy nieco zmodyfikowali świat - walkirie są teraz najemnikami do wynajęcia. Rán Kavik jest naszą mentorką i liderem, służąc za narratorkę podczas samouczków i misji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze