Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes CCP: VR nie jest dobrym fundamentem pod biznes

Przemyślenia po Eve: Valkyrie.

Prezes islandzkiego studia CCP - odpowiedzialnego między innymi za MMO Eve Online - twierdzi, że próby stworzenia biznesu w oparciu o produkcję gier na VR jest niemożliwe.

W ubiegłym roku zamknięto oddział firmy, który zajmował się kosmiczną strzelankę Eve: Valkyrie. Przez długi czas był to projekt pokazowy dla platformy Oculus Rift.

- Spodziewaliśmy się, że VR będzie 2-3 razy większe niż się okazało - zaznaczył Hilmar Veigar Pétursson w rozmowie z serwisem Destructoid. - Na tym nie można zbudować biznesu.

Pétursson nie traci jednak nadziei. Uważa, że rozwój technologii i dostęp do tańszych urządzeń VR, takich jak Oculus Quest, może okazać się kluczowym aspektem dla wielu firm.

- Jeżeli VR zyska na popularności, przemyślimy temat ponownie. Najważniejszy jest dostęp do danych na temat aktywnych użytkowników VR. Sporo ludzi kupiło headsety tylko po to, by je wypróbować. Ilu jednak regularnie z nich korzysta? - zastanawia się prezes CCP.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze