Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Detroit: Become Human może zostać kupione przez chińskie NetEase

Quantic Dream straci niezależność?

Chińska firma NetEase jest bliska przejęcia studia Quantic Dream - wynika z niepotwierdzonych wieści.

O sprawie pisze Tom Henderson na łamach serwisu Exputer. Renomowany informator twierdzi, że zespół szukał potencjalnego kupca od 2018 roku, gdy po wydaniu Detroit: Become Human zakończył bliską współpracę z Sony.

Internauta nie jest pewny, czy NetEase i Quantic Dream sfinalizowały już umowę, ale podobno kontrakt jest już bliski podpisania. Do oficjalnego ogłoszenia powinno dojść latem, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie.

Quantic Dream pracuje obecnie nad Star Wars Eclipse

Francuskie studio pracuje obecnie nad Star Wars Eclipse, czyli projektem w świecie „Gwiezdnych wojen”. Henderson przekonuje, że chińska firma jako nowy właściciel zespołu zobowiąże się do dostarczenia środków niezbędnych do stworzenia gry.

Dotychczasowe produkcje ekipy były nastawionymi na fabułę przygodówkami, w których ważną rolę odgrywały podejmowane wybory. Deweloperzy mają w dorobku nie tylko wspomniane Detroit: Become Human, ale również Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain.

Quantic Dream już wcześniej współpracowało z NetEase, które trzy lata temu wykupiło mniejszościowy pakiet udziałów w studiu. Natomiast sam zespół zmagał się ostatnio z licznymi kontrowersjami związanymi z nieetycznym traktowaniem pracowników i nadgodzinami.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze