Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Kontrolowany wyciek” Star Wars Eclipse ujawnia założenia fabuły

Bohaterka i nowa rasa.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat fabularnych założeń Star Wars Eclipse, nowej gry w słynnym uniwersum, od francuskiego studia Quantic Dream.

Wieści jako pierwszy przekazał płatny podcast Sacred Symbols. Następnie doniesienia potwierdził serwis Insider-gaming, gdzie dodano, że mamy do czynienia z „kontrolowanym przeciekiem”, ponieważ twórcy chcą zapoznać się z opiniami graczy na temat szykowanej historii.

Twórcami fabuły są David Cage i Adam Williams, odpowiedzialni za wiele poprzednich opowieści od Quantic Dream. Główną bohaterką ma być Sarah, około 30-letnia kobieta z podobnej do ludzi rasy, której uniwersum Star Wars jeszcze nie widziało - przygotowano ją właśnie dla gry.

Wspomniana rasa przewodzi imperium o nazwie The Zaraan, stawiającym na równouprawnienie płci, a także na polityczną i militarną agresywność. Pewnym zwrotem akcji ma być fakt, że lokalne prawo zakłada, że po ślubie dwójka zaraan stanowi jedną jednostkę wojskową i służy razem.

Tymczasem Sarah wychodzi za mąż za mężczyznę o imieniu Xendo, który jest już dużo mniej agresywnie nastawiony i preferuje pokojowe nastawienie. Związany z tym konflikt i partnerstwo obu postaci ma być częścią fabuły Star Wars Eclipse, zapowiedzianego na imprezie The Game Awards w ubiegłym roku.

Akcja gry toczy się co najmniej 200 lat przed „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”, więc opisywane Imperium Zaaran nie jest tym znanym z późniejszych filmów. Te czasy w uniwersum określane są jako Wysoka (lub Wielka) Republika, a także „złota era” dla rycerzy Jedi.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze