Skip to main content

Stellar Blade - Zapomnienie

Odpompowujemy wodę w mieście.

Przebywając w mieście Xion w grze Stellar Blade natrafimy na dziewczynkę, która przekaże nam wiadomość od tajemniczej osoby, aby sprawdzić pewną lokację w mieście Eidos 7. Eve postanawia udać się tam i zbadać sprawę.

Aby rozpocząć misję, musimy zejść pod most łączący centrum miasta Xion z lądowiskiem pojazdu Adama. Wchodzimy do niewielkiego szałasu i rozmawiamy z czekającym tam dzieckiem. Otrzymamy list oraz program, który umożliwi nam usunięcie wody z placu we wcześniej odwiedzonym mieście. Wracamy do Adama na lądowisku i wybieramy podróż do miasta Eidos 7.

Po dotarciu do miasta udajemy się za nawigacją (obszar nie posiada mapy) do kolejki, która zawiezie nas do lokacji Zalany Sektor Komercyjny. Po wyjściu z wagonika na stacji kierujemy się cały czas w lewo, aż dotrzemy do przerwy w balustradzie, którą możemy zejść na niższy poziom. Przeskakujemy po kolejnych punktach zaczepienia, po czym zeskakujemy na ziemię. Następnie wskakujemy przez przerwę w balustradzie na niewielki plac.

Tutaj czeka nas walką z kilkoma przeciwnikami, w tym z dość wymagającym latającym potworem Zmutowana hydra. Jego umiejętność pozwala mu zniknąć, aby po chwili zaatakować nas, gdy się tego nie spodziewamy, a do tego może atakować zarówno dystansowo, jak i w zwarciu. Po oczyszczeniu lokacji z przeciwników kierujemy się do pomieszczenia kontrolnego i uruchamiamy system odwadniania.

Oglądamy scenkę, po której wracamy do głównej części lokacji. Teraz będziemy mogli dotrzeć do niższych, zalanych wcześniej wodą poziomów. Odnajdujemy dźwig z liną, którą zjeżdżamy na najniższe piętro kompleksu, po czym okrążamy zalany teren, aż znajdziemy poszukiwany magazyn. Wchodzimy do środka.

Po dotarciu do środka badamy wszystkie sześć ciał. Jedno leży tuż przy wejściu, cztery kolejne na podłodze na dole, a ostatnie - które może być trochę trudniej znaleźć - na półpiętrze, do którego musimy przeskoczyć po niewielkim rusztowaniu po lewej.

Po wszystkim wracamy do Xionu i ponownie rozmawiamy z dziewczynką w szopie pod mostem. Na tym zadanie zakończy się, a my otrzymamy nagrody.

Nastepnie: Stellar Blade - Dotrzymywanie tajemnic

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Anioł śmierci

Zobacz także