Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stellar Blade - unik, blokowanie: jak wykonać

Ograniczenia obrażeń.

W czasie zabawy w grze Stellar Blade naturalnie będziemy musieli mierzyć się z wieloma niebezpiecznymi przeciwnikami. Chociaż bohaterka Eve dysponuje sporym zapasem zdrowia i pancerza, to unikanie oraz parowanie ataków przeciwników staje się kluczowe do przetrwania. Na tej stronie wyjaśniamy, jak to zrobić.


Na tej stronie:


Uniki

Uniki w grze Stellar Blade wykonujemy poprzez wciśnięcie przycisku kółka. Jak możemy zobaczyć, protagonistka nie wykonuje charakterystycznego dla gatunku soulslike przewrotu, ale zamiast tego mamy do czynienia jedynie z szybkim odsunięciem się o niewielką odległość w wybranym kierunku.

Zamiast tego, znacznie bardziej skuteczną metodą jest wyczekiwanie z unikniem na odpowiedni moment w taki sposób, aby wykonać perfekcyjny unik (czerwona poświata). Znacznie dłuższa animacja sprawi, że będzie nam łatwiej ominąć padające ciosy wroga. Co więcej, po wykupieniu odpowiedniej umijętności od razu po wykonaniu perfekcyjnego uniku przeprowadzić potężny kontratak.

W drzewku umiejętności możemy też odblokować dwa specjalne rodzaje uników: mignięcie i odbicie. Wykonujemy je, kiedy miecz naszej bohaterki zaświeci się na niebiesko lub różowo. Wówczas wciskamy odpowiednio lewą gałkę w górę + kółko lub lewą gałkę w dół + kółko. Po wykonaniu akcji Eve przeskoczy za plecy wroga, wystawiając go na nasz atak, lub odskoczy od przeciwnika, jednocześnie na chwilę go ogłuszając.


Blokowanie

Blokowanie wykonujemy poprzez wciśnięcie lub przytrzymanie przycisku L1. Zdecydowaną większość ataków w grze można zablokować, dzięki czemu jest to najskuteczniejsza forma obrony przed ciosami przeciwników. Warto również wyrobić sobie odpowiedni rytm w korzystaniu z perfekcyjnego bloku, czyli wciśnięcia przycisku blokowania tuż przed ciosem wroga (widać wówczas iskry).

Perfekcyjny blok nie tylko zapewnia pełną ochronę przed ciosami przeciwnika, ale także pozwala go ogłuszyć. Po wykonaniu perfekcyjnego bloku daną ilość razy (widoczną poprzez żółte znaczniki pod paskiem zdrowia wroga), przeciwnik zostanie wytrącony z równowagi, a my będziemy mogli wyprowadzić potężny atak specjalny.

Podobnie jak w wypadku uników, także parowanie może zostać ulepszone w drzewku umiejętności o możliwość wyprowadzenia kontrataku zaraz po udanym zablokowaniu ciosu. Uzyskanie takiej zdolności pozwala dużo łatwiej rozprawić się nawet z silnymi wrogami.

Następne: Stellar Blade - zdrowie, jak odnawiać: apteczka, rodzaje mikstur

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - boss: Skażacz

Read this next