Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - jak atakować i namierzać wroga

Jak strzelać, by trafić.

Wydawać by się mogło, że strzelanie do wrogich statków jest banalne - i w pewnym sensie to prawda. Jednak odpowiednie celowanie i strzelanie to kwestia czegoś więcej, niż skierowania celownika prosto na obcy statek.

Wszyscy stale się poruszają, co jest kluczowe. Z tego powodu musisz zawsze celować nieco przed wrogiem - starać się, by twój celownik znajdował się w momencie strzału tam, gdzie wróg będzie za moment. Jeżeli uda ci się tak sprawnie wycelować, celownik zmieni kolor na czerwony (1).

Jeśli strzelisz w takim momencie, na pewno trafisz. Przydatny jest też wybór celu. Wciskając T na klawiaturze lub LT/L2 na padzie wybierasz najbliższy znajdujący się w polu widzenia wrogi statek, a na ekranie w kokpicie (2) masz informacje o jego stanie kadłuba. Namierzony tak cel jest też lepiej widoczny.

Jeśli chcesz zadawać więcej obrażeń z laserowej broni głównej, przekieruj moc do systemów broni.

Inaczej ma się sprawa z atakowaniem rakietami. W grze dostępne są różne rakiety - niektóre działają z daleka, inne z bliska. Namierzanie jest jednak zawsze podobne. Musisz poczekać, aż dodatkowy celownik zmieni kolor na zielony (3). Strzel, a rakieta poleci za wrogiem.

By celownik rakiet zmienił kolor, musisz cały czas mieć wrogi statek w polu widzenia. Wróg może oczywiście uniknąć rakiety, albo ją unieszkodliwić.

Poprzednio: Star Wars Squadrons - dystrybucja energii, zarządzanie mocą

Spis treści: Star Wars Squadrons - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Star Wars Squadrons - jak unikać rakiet

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze