Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, latać i wygrywać.

Witamy w poradniku do Star Wars Squadrons. Nowa gra od studia EA Motive pozwala spełnić marzenia chwycenia za stery kultowych myśliwców znanych z Gwiezdnych Wojen.

Produkcja oferuje całkiem rozbudowany model sterowania statkami kosmicznymi, choć nie jest to symulator. Mimo to, wypada opisać i wyjaśnić działanie różnych systemów i mechanizmów związanych z lataniem.

W niniejszym opracowaniu wyjaśniamy, jak grać w Star Wars Squadrons, by jak najdłużej utrzymać się w powietrzu, skutecznie atakować wrogów i unikać ataków w starciach multiplayer. Gra oferuje kampanię fabularną, ale pełni ona raczej rolę długiego samouczka.


Poradnik i wskazówki do Star Wars Squadrons

Tutaj przedstawimy najważniejsze elementy gry i mechaniki rozgrywki. Opiszemy różne systemy związane ze sterowaniem i zarządzaniem zasobami statków. Wyjaśnimy też, jak działają zasady trybów multiplayer.


Interfejs i oznaczenia

W Squadrons możliwe jest wyłączenie interfejsu i granie bez oznaczeń, jednak na początku łatwiej nauczyć się gry, gdy mamy włączony HUD. Jasno pokazuje on, na co zwracać uwagę.

  1. nasi towarzysze z drużyny. Zlikwidowani są wyszarzeni.
  2. radar, na którym wrogowie są oznaczeni na czerwono.
  3. wskaźnik postępu meczu (i aktualnego celu w Bitwie flot).
  4. informacje o zagrożeniu wrogimi rakietami (im więcej zapełnionych czerwonych strzałek, tym bliżej nas jest rakieta).
  5. półokrągłe wskaźniki pokazują skąd ktoś do nas strzela laserami (czerwony) i skąd ktoś nas namierza rakietą (jasny).
  6. oznaczenia poziomu mocy silników (niebieski), broni (czerwony) i tarcz (zielony).
  7. stan punktów wytrzymałości statku.
  8. ikona wskazująca ostatni oznaczony cel.

Star Wars Squadrons - porady ogólne

- Przejdź kampanię. Historia nie jest szczególnie porywająca, ale kampania stopniowo wprowadza kolejne systemy i mechaniki rozgrywki, więc stanowi bardzo dobry samouczek przed starciami online.

- Ruszaj się. Ostatnie, co chcesz robić, to latanie w jednym kierunku. Wtedy łatwo cię zestrzelić. Nawet jeśli cel jest przed tobą, obracaj się, wymijaj różne przeszkody, by utrudnić zadanie wrogom.

- Trenuj. Korzystaj z Treningu i Bitwy flot z botami, by przetestować myśliwce i różne zestawy wyposażenia. Testowanie nowo zakupionych ulepszeń w prawdziwej grze online to strata czasu i ryzyko.

- Przyspiesz. Przyspieszasz nie tylko przez zwykłe dodawanie energii i zwiększanie mocy silnika. Każdy myśliwiec ma też dopalacz, który uruchamiasz na chwilę Spacją lub L3 na padzie.

- Nie panikuj. Pod ostrzałem łatwo się rozproszyć, ale pamiętaj, że nie zostaniesz zniszczony od paru strzałów (chyba że latasz najbardziej wrażliwymi statkami). Zastanów się, gdzie najlepiej uciec, czy może zwolnić i zaatakować tego, kto poluje na ciebie.

- Zmieniaj statki. Szczególnie w trybie Bitwy flot warto dobrać statek do okoliczności. Bronisz swojego flagowca? Lepiej wybrać myśliwiec, by odpierać atakujących. Sam atakujesz? Weź coś z dużą siłą rażenia. Czasem warto też wybrać statek wsparcia, by wspomóc najlepszych graczy w drużynie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Komentarze