Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - Bitwa flot: zasady, jak grać

Jak niszczyć okręty flagowe.

Bitwę flot w Star Wars Squadrons odblokowujesz po osiągnięciu 5 poziomu doświadczenia, a więc po rozegraniu mniej więcej 4-5 Potyczek. To główny i najważniejszy tryb w grze.

Bierzemy udział w bitwach na dużą skalę. Poza dwoma 5-osobowymi zespołami, na polu kosmicznej bitwy są też myśliwce sterowane przez komputer oraz trzy większe okręty - dwa krążowniki (1) oraz jeden największy okręt dowodzenia (2).

Po zestrzeleniu i przed powrotem do gry na mapie widzisz wszystkie statki, a także stan wytrzymałości poszczególnych elementów głównego okrętu (3). By jednak zacząć go w ogóle atakować, drużyna musi najpierw wyeliminować dwa mniejsze okręty.

Drużyny zmieniają się fazami atakowania i obrony. Kiedy jedna skupia się na ofensywie, druga na obronie. Role zmieniają się, gdy pasek przewagi (4) zapełni się.

Przebieg Bitwy wygląda następująco:

  • Mecz zaczyna się od minutowej potyczki. Kto zdobędzie przewagę, ten atakuje jako pierwszy.
  • Jedna drużyna atakuje krążowniki drugiej. Trzeba szybko odeprzeć atak i zlikwidować atakujących, by zakończyć fazę i samemu przejść do ataku.
  • Kiedy krążowniki zostaną zniszczone, przechodzi się do fazy atakowania największego okrętu.
  • Okręt flagowy ma różne punkty, które można atakować - podświetlaja się, gdy się zbliżamy. Ogólny ostrzał też jest jednak skuteczny.

W Bitwie flot bardzo ważne jest zgranie zespołowe. Skoordynowane ataki mogą zdziałać o wiele więcej niż kilka pojedynczych lotów ofensywnych statków, bo pojedynczych napastników łatwiej obrońcom zestrzelić.

W tym trybie też naprawdę przydaje się klasa Wsparcia, dlatego warto, by jeden (nie więcej) gracz w zespole grał takim statkiem. Powinniście też mieć 1-2 bombowce.

Poprzednio: Star Wars Squadrons - Potyczka: jak wygrać

Spis treści: Star Wars Squadrons - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Star Wars Squadrons - wyzwania i nagrody

Read this next