Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - jak unikać rakiet

Wymijanie i unieszkodliwianie.

Rakiety to potężna broń. Pojedynczy pocisk łatwo zgubić lub zniszczyć, stosując odpowiednie środki, ale kiedy na przykład dwóch pilotów zsynchronizuje rakietowe ataki - wtedy cel może mieć już duży problem.

Star Wars Squadrons oferuje różne sposoby na uniknięcie rakiet. Podstawowy to po prostu powietrzne akrobacje. Skręcaj gwałtownie, obracaj się i wlatuj za osłony - asteroidy czy wraki statków. Najlepiej wykonuje się nagłe zwroty, gdy przepustnica ustawiona jest na połowę mocy (1).

Wskaźnik prędkości powinien być więc po środku paska prędkości (który wygląda nieco inaczej w każdym statku). Akrobacje pomogą uniknąć przede wszystkim namierzenia, ale mogą i zmylić wystrzeloną już rakietę.

Drugi sposób, praktycznie niezawodny, przynajmnniej w przypadku jednej rakiety, to systemy obronne, czyli zakłócacze. Ma je każdy statek. Wciśnij R na PC lub B czy kółko na padzie - w ostatniej chwili przed trafieniem. Czerwone trójkąty wskazują (2), jak blisko jest wroga rakieta.

Wystrzel zakłócacz, gdy zapełnią się dwa znaczki, albo dokładnie w momencie, gdy pojawią się trzy trójkąty. Niezależnie od zamontowanego systemu zakłócającego, rakieta zostanie unieszkodliwiona.

Oczywiście przejrzyj różne dostępne zakłócacze w hangarze, by wybrać ten, który wyda ci się najlepszy.

Poprzednio: Star Wars Squadrons - jak atakować i namierzać wroga

Spis treści: Star Wars Squadrons - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Star Wars Squadrons - doładowanie (boost) i drift

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze