Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Założono Lucasfilm Games - firma zajmie się grami Star Wars

We współpracy z innymi studiami i wydawcami.

  • Disney utworzył Lucasfilm Games
  • Firma skupi się na grach bazujących na markach Lucasfilmu - między innymi Star Wars
  • Oddział będzie współpracował z zewnętrznymi studiami

Disney poinformował o utworzeniu Lucasfilm Games, które zajmie się grami opartymi na filmach i serialach Lucasfilm, w tym osadzonych w świecie „Gwiezdnych Wojen”.

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że firma podejmie współpracę z „najlepszymi studiami w branży”. To może oznaczać, że nie będzie bezpośrednio odpowiadała za tworzenie konkretnych produkcji, a skupi się na nadzorowaniu prac nad danymi projektami.

W związku z tym najprawdopodobniej powstanie Lucasfilm Games nie wpłynie na trwającą umowę między Disneyem a EA - drugi z koncernów obecnie posiada wyłączne prawa do przygotowywania gier w uniwersum Star Wars.

Cover image for YouTube videoLucasfilm Games Sizzle

Logo utworzonego oddziału trafi do wszystkich przyszłych tytułówh opartych na markach Lucasfilm. Firma zajmie się także zarządzaniem dotychczasowymi produkcjami - w udostępnionym materiale zaprezentowano między innymi nowsze Star Wars Jedi: Upadły Zakon i Star Wars Squadrons oraz starsze pozycje pokroju Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy.

Lucasfilm Games jest następcą LucasArts - odpowiedzialnego za gry oddziału, który Disney zamknął po przejęciu twórców „Gwiezdnych Wojen”. Nadmienić należy, że nieoficjalne doniesienia o dywizji skupiającej się na wirtualnej rozrywce pojawiły się niespełna rok temu - w formie ogłoszeń o pracę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars Jedi: Fallen Order

PS4, Xbox One, PC

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze