Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku odzyskało tryb sieciowy

Ponownie uruchomiono serwery.

Klasyczna strzelanka Star Wars: Battlefront 2 zakończyła oferować tryb wieloosobowy w 2014 roku, razem z wyłączeniem serwerów usługi GameSpy. Teraz najważniejsza opcja zabawy w tym tytule powraca.

„Star Wars: Battlefront 2 (Classic, 2005), uznana strzelanka z ogromnymi potyczkami, otrzymała krytyczną aktualizację” - napisano w komunikacie w serwisie GOG.

To były prostsze czasy

Podobnie stało się na Steamie, gdzie także można już wrócić do zabawy. Co więcej, możliwa jest wspólna rozgrywka pomiędzy posiadamy wersji z obu popularnych sklepów.

Brzmi obiecująco, choć gracze informują obecnie o sporych problemach z włączeniem gry, o dołączeniu do zabawy sieciowej nie wspominając.

Star Wars: Battlefront 2 z dopiskiem Classic kosztuje 9,99 euro na Steamie (ok. 44 zł) oraz skromne 14,49 zł na GOG, gdzie trwa obecnie spora promocja także na inne produkcje firmy Disney.

Już w przeszłości grupy fanów przywracały tryby sieciowe w niektórych produkcjach wyłączonych wraz z upadkiem GameSpy, lecz teraz nie potrzeba żadnych specjalnych programów czy modyfikacji.

Co ciekawe, powrót Star Wars: Battlefront 2 to już druga pozycja w ostatnich miesiącach, w której Disney reaktywuje multiplayer. Na początku września podobnie potraktowano strategię Star Wars: Empire at War.

Klasyczne Star Wars: Battlefront 2 od studia Pandemic - nie mylić z listopadowym Star Wars: Battlefront 2 od DICE - debiutowało w 2005 roku, oferując sieciowe potyczki nawet dla 64 graczy, ale także kampanię fabularną.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze