Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Citizen - gracze wsparli już projekt łączną sumą 15 milionów dolarów

Nowy statek kosmiczny odblokowany.

Star Citizen, jeden z pierwszych większych projektów powstających dzięki funduszom graczy, może pochwalić się już sumą 15 milionów dolarów wpłaconych łącznie przez fanów.

Chris Roberts, pomysłodawca Star Citizen, był głównym projektantem serii Wing Commander

„To niesamowite. Fani Star Citizen pomogli nam dotrzeć do 15 milionów bez żadnych promocji i okazji. Dziesięć lat temu wielcy wydawcy stwierdzili, że symulatory kosmiczne są nieopłacalne, ale dziś udowadniamy razem, że nie mieli racji” - czytamy we wpisie na oficjalnej stronie produkcji.

Tytuł ten będzie „symulatorem życia w kosmosie”, rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Wszystko to w rozległej galaktyce w towarzystwie innych.

Chętni mogą już rezerwować sobie startowe modele statków kosmicznych, wpłacając konkretne sumy. Droższe modele kosztują nawet ponad 200 dolarów. Osiągnięcie pułapu 15 milionów dolarów pozwoliło twórcom odblokować i wprowadzić do gry nowy rodzaj pojazdu.

Zaplanowano również jakie funkcje zostaną zaimplementowane, gdy zebrana suma zwiększy się o kolejne miliony. Deweloperzy planują m.in. specjalny tryb Areny i duży, wieloosobowy bojowy statek.

Gra ukaże się na początku 2015 roku, pierwsze testy rozpoczną się dopiero w drugiej połowie 2014 roku. Star Citizen zadebiutuje wyłącznie na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze