Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Star Citizen są nieznośni i głośni? Kontrowersyjny komunikat twórców

Zmiany w planach.

Twórcy Star Citizen poinformowali, że ograniczają informacje na temat planów na przyszłość, ponieważ grupa „głośnych” fanów zbyt często traktowała takie wstępne przymiarki jako pewnik, rozliczając deweloperów z efektów.

„Patrząc wstecz, po sześciu kwartałach z publiczną 1Mapą Drogową doszliśmy do wniosku, że była błęded - napisali twórcy w długim wpisie na blogu. „Kładła zbyt duży nacisk na opcje, których zmiany były wysoce prawdopodobne”.

Tekst zaczyna się od takich stonowanych sformułowań, lecz wkrótce twórcy z Cloud Imperium Games przechodzą do krytyki graczy, którzy na rozwój tytuły przekazali już ponad 400 milionów dolarów.

Deweloperzy wyjaśniają, że starali się odpowiednio oznaczać niektóre funkcje jako „niepewne” oraz opisywali, jaki zmienny może być proces produkcji rozbudowanego projektu.

Mimo tego wielu z naszych oddanych graczy wciąż interpretowało całość jako obietnice. Chcemy podkreślić, że nie wszyscy z was mieli taką perspektywę i wielu brało sobie nasze słowa do serca”.

„Pozostaje jednak bardzo głośna część czytelników Mapy Drogowej, która postrzega prognozy jako obietnice. Przy każdej zmianie założeń generowany przez nich hałas rozprasza uwagę nie tylko wewnątrz studia, ale także w społeczności oraz wśród perspektywicznych fanów, którzy obserwują z boku” - napisano dalej.

Okazuje się więc, że to gracze są najwyraźniej współwinni opóźnieniom przeróżnych funkcji Star Citizen, powstającego już od ponad dekady. Dlatego też deweloperzy nie będą już publikowali planów odległych bardziej niż następny kwartał.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze