Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ile gracze wydają na Star Citizen? Średnia jest znacznie wyższa niż ceny gier

Kosmos ma swoją cenę.

Z najnowszych informacji wynika, że statystyczny gracz Star Citizen wydał na tytuł średnio niecałe 300 dolarów, co jest zapewne współczynnikiem monetyzacji, o jakim pomarzyć mogą inni wydawcy.

Dotychczas sądzono, że kwota jest znacznie niższa, ponieważ obliczano ją na bazie wszystkich kont w grze, a tych jest około 4,1 miliona. Sporo z nich to jednak uczestnicy darmowych okresów testowych. Podczas imprezy CitizenCon 2952 dowiedzieliśmy się, że produkcję kupiło 1,7 mln użytkowników.

Jeśli przeliczyć cały budżet produkcji - już ponad 500 milionów - daje to właśnie sumę w okolicach 294 dolarów na głowę. To najczęściej zakup nie tylko podstawowego Star Citizen, ale zapewne jakiegoś dodatkowego statku kosmicznego, nawet jeśli te często jeszcze nie istnieją.

Dyrektor kreatywny Chris Roberts mówił podczas CitizenConu, że rośnie także liczba graczy. W ubiegłym roku wynosiła 32 tys. unikatowych użytkowników dziennie, podczas gdy w tym roku dotarła do 50 tys., ze szczytowymi momentami na poziomie nawet 130 tys. graczy.

Piloci spędzają również więcej czasu w wirtualnym kosmosie: 3 godziny dziennie w 2022 roku, w porównaniu z 48 minutami w 2017 roku i 2 godzinami w 2019 r. Od tego czasu statystyka powoli rośnie, wraz z wprowadzaniem do produkcji kolejnych elementów i atrakcji.

Odpowiedzialne za prace studio Cloud Imperium Games także jest coraz większe, licząc już 835 pracowników na całym świecie. Pół tysiąca zatrudnionych przeprowadzi się w tym tygodniu do nowej siedziby w Manchesterze, gdzie docelowo ma znaleźć się nawet 1 tysiąc osób.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze