Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stan Rhode Island sprzeda licencję na Kingdoms of Amalur: Reckoning

Dług 38 Studios wynosi ponad 100 mln dol.

Amerykański stan Rhode Island stara się odzyskać pieniądze z wypłaconej na rzecz 38 Studios pożyczki. Część długu, wynoszącego już ponad 100 mln dol., pokryją zyski ze sprzedaży licencji na grę Kingdoms of Amalur: Reckoning.

Smutny Curt Schilling

Jak informuje The Providence Journal, znaleziono już kilka podmiotów zainteresowanych przejęciem praw do gry. Prawnik zajmujący się sprawą nie podał ewentualnej kwoty sprzedaży.

W październiku ubiegłego roku sprzedano fizyczny majątek firmy, co przyniosło ok. 830 tys. dol. Według szacunków, przed ogłoszeniem bankructwa, 38 Studios zapożyczyło się na sumę przekraczającą 150 mln dol.

Równolegle ze sprzedażą licencji toczy się proces sądowy przeciwko założycielowi studia, Curtowi Schillingowi. Były miotacz zespołu Boston Red Sox oskarżany jest oszustwo - szef firmy rzekomo zataił pozyskanie 75 mln dol., by móc starać się o dodatkowe finansowanie z innych źródeł.

Kingdoms of Amalur: Reckoning ukazało się w lutym 2012 roku. Gra RPG nastawiona na dynamiczną akcję spotkała się z ciepłym przyjęciem, co jednak nie przełożyło się na sprzedaż. Przed bankructwem, 38 Studios pracowało także nad grą MMO umieszczoną w świecie Reckoning, zatytułowaną wstępnie Project Copernicus.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze