Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Squid Game teraz również w CS:GO

Fani przygotowali moda.

Powstał mod do Counter-Strike: Global Offensive, który odtwarza gry znane z szalenie popularnego serialu na pltformie Netflix - Squid Game.

Narzędzie jest dostępne w warsztacie Steam. Mapę przeznaczono dla maksymalnie 64 graczy, a więc nieco mniejszej liczby śmiałków niż w oryginalnej produkcji, jednak autorzy postarali się nadrobić wspomniane ograniczenie dość wiernym odtworzeniem konkurencji. Oto gry, które są dostępne w ramach moda:

  • Czerwone, zielone - zabójcza gra w „raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”
  • Ciastko - zawodnicy muszą wyciąć wskazany kształt z cukierka
  • Przeciąganie liny - dwa zespoły, przegrany spada w przepaść
  • Kulki - klasyczna gra w obstawianie parzystej lub nieparzystej liczby kulek w dłoni oponenta
  • Szklane płytki - gracze muszą przejść przez serię szklanych płytek ustawionych w dwóch rzędach, przy czym zawsze tylko jedna jest na tyle mocna, że można na niej stanąć

Co ciekawe, mod odtwarza nie tylko gry, ale też pomieszczenia, w których się one odbywały. Prace zajęły podobno kilka miesięcy.

Opinie o Squid Game w CS:GO są bardzo pozytywne, a w komentarzach użytkownicy proszą już autorów o dodanie większej liczby konkurencji, spoza serialu.

Przypomnijmy, że Netflix rozważa przygotowanie oficjalnej gry na podstawie koreańskiej produkcji. Nie ujawniono jednak żadnych konkretnych planów.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze