Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man na PS4 bez darmowego upgrade'u do remastera na PlayStation 5

Potwierdza Sony.
  • Remaster gry będzie dostępny tylko w Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition
  • Sony nie planuje darmowego ulepszenia do nowej wersji dla właścicieli edycji PS4

Sony ostatecznie potwierdziło, że posiadacze Spider-Man na PS4 nie otrzymają bezpłatnego upgrade'u do remastera na PlayStation 5.

Przedstawiciele firmy przekazali informację w oświadczeniu dla redakcji serwisu Kotaku. Koncern zaznaczył jednocześnie, że odświeżona wersja tytułu z 2018 roku nie zostanie wydana jako osobna pozycja.

„Na razie nie ma planów sprzedaży Spider-Man: Remastered jako samodzielnego produktu. Gracze z egzemplarzem produkcji na PS4 mogą kupić Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, by zapoznać się z odnowioną wersją gry na PS5” - napisało Sony w komunikacie.

Firma przypomniała jednak, że oryginalna wersja tytułu o przygodach pajęczego bohatera będzie dostępna na nowej konsoli w ramach wstecznej kompatybilności. W takim wydaniu nie zaoferuje jednak zmian w oprawie graficznej.

Wcześniej nie było jasne, czy pojawi się darmowy upgrade dla nabywców gry na PS4, choć wskazywały na to informacje o braku możliwości przenoszenia zapisów rozgrywki.

Nadmienić należy, że bezpłatna aktualizacja planowana jest w przypadku Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4. Osoby, które skorzystają ze wspomnianej opcji, otrzymają możliwość tańszego dokupienia wydania Ultimate z remasterem pierwszej części cyklu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze