Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest pobiło Starfield. To najbardziej oczekiwana gra na Steamie

Hogwarts Legacy oddało miejsce.

Hogwarts Legacy już się ukazało, a The Day Before usunięto ze sklepu, więc czas na przetasowania na liście najbardziej oczekiwanych produkcji na Steamie. Nowym liderem zostało Sons of the Forest.

„Najbardziej oczekiwane” tytuły to zestawienie tytułów najchętniej dodawanych do list życzeń. Nie każdy gracz oczekujący na dany tytuł od razu wrzuca go do wishlisty, więc ranking nie jest może w stu procentach dokładny, ale nadal stanowi bardzo interesujący wyznacznik oczekiwań na PC.

Mroczny survival Sons of the Forest - sequel udanego The Forest - zadebiutuje 23 lutego, ale studio Endnight Games sprecyzowało niedawno, że mowa na razie tylko o premierze we wczesnym dostępie. Studio potrzebuje podobno więcej czasu, by w pełni dopracować produkcję.

Pełna wersja trafi na rynek za około siedem miesięcy, choć twórcy ostrzegają, że ostateczny termin może jeszcze ulec zmianie. Early Access zaoferuje rozgrywkę samotnie lub w towarzystwie maksymalnie ośmiu innych graczy i będzie dostępny tylko na PC.

Oryginalne The Forest z 2018 roku opowiada o trudnej sztuce przetrwania po katastrofie samolotu. Musimy radzić sobie nie tylko z niesprzyjającymi warunkami, ale także z kanibalistycznymi mutantami. Z opublikowanych materiałów wynika, że w Sons of the Forest będzie podobnie.

Na drugiej lokacie oficjalnego zestawienia najbardziej oczekiwanych gier znaleźć można Starfield, zaraz przed polskim Manor Lords. Ta ostatnia pozycja zasługuje na chwilę uwagi, ponieważ mowa o projekcie jednoosobowego Slavic Games, na które składa się Grzegorz Styczeń.

Read this next