Skip to main content

Zjawiskowe The Day Before przesunięte na listopad. Poszło o znak towarowy

Gra zniknęła też ze Steama.

The Day Before, czyli najbardziej wyczekiwana gra na Steamie, miała zadebiutować na początku marca, ale dzisiaj ogłoszono przesunięcie premiery na listopad. Twórcy opublikowali długą wiadomość do fanów, w której wyjaśniają powody swojej decyzji.

Tuż przed premierą, Steam zablokował kartę produktu naszej gry na żądanie prywatnej osoby z powodu naruszenia znaku towarowego The Day Before. Jak wiecie, grę zapowiedzieliśmy w styczniu 2021. W tamtym momencie znak towarowy był dostępny. Po ogłoszeniu tytułu, wspomniana wyżej osoba zdążyła przed nami zarejestrować nazwę na terenie Stanów Zjednoczonych” - piszą deweloperzy.

W dalszej części listu studio Fntastic tłumaczy, że nie było wcześniej świadome rejestracji nazwy i dowiedziało się o sprawie dopiero 19 stycznia, gdy właściciel praw zgłosił skargę do studia i poprosił o kontakt. Z tego powodu podjęto decyzję o przesunięciu premiery gry na 10 listopada 2023, aby do tego czasu rozwiązać wszystkie wątpliwości co do nazwy.

Pod koniec tego miesiąca twórcy mieli także opublikować długi materiał z rozgrywki, ale ten się na razie nie pojawi: „najpierw skonsultujemy się z prawnikami, a potem pokażemy film” - tłumaczy profil studia na Twitterze. Jednocześnie deweloperzy zapewniają, że „w 100 procentach” skupiają się na dopracowaniu gry, aby zapewnić graczom najlepsze możliwe doświadczenie.

Przypomnijmy, że The Day Before zasłynęło imponującymi, jak na niezależne studio, zwiastunami oraz uplasowaniem się na pierwszym miejscu rankingu najczęściej dodawanych do listy życzeń gier na Steamie. Pod względem rozgrywki, tytuł często porównywany był do The Division od Ubisoftu, jednak ze znacznie większym światem i zombie jako głównymi przeciwnikami. Warto też dodać, że to już nie pierwsze przesunięcie tytułu - gra miała się pierwotnie pojawić już w czerwcu zeszłego roku.

Zobacz także