Skip to main content

Sniper Ghost Warrior 3 - podstawy i ekwipunek

Eksploracja, aktywności, podstawy ekwipunku.

Mimo, iż duży nacisk w Sniper Ghost Warrior 3 misje, które można zaliczyć w ramach wątku głównego i zadań pobocznych, to świat gry oferuje również inne aktywności i ciekawą eksplorację. Na mapę świata składają regiony - osobne mapy, które możemy swobodnie eksplorować w poszukiwaniu drobnych zadań, zapasów i łupów.

Po mapie można poruszać się pieszo, samochodem lub korzystać z szybkiej podróży. Szybka podróż dostępna jest z poziomu mapy. Niezbędne jest wcześniejsze odkrycie znacznika szybkiej podróży, aby móc z niej skorzystać.


Zasoby

Jeżeli chcemy korzystać z Warsztatu znajdującego się w każdej Kryjówce, niezbędne jest zbieranie zasobów. Zasoby są porozrzucane w świecie gry i napotkamy się na nie eksplorując budynki, jaskinie, posterunki i inne miejsca, w których natrafimy na przeciwników. Pomóc w dostrzeżeniu zasobów może Zmysł zwiadowcy, dzięki któremu zostaną podświetlone na złoto przedmioty do zebrania.

W Warsztacie używając zasobów możemy wytworzyć amunicję, granaty oraz leki. Kiedy skończy nam się waluta, wytwarzanie przedmiotów z zasobów może okazać się jedynym sposobem na uzupełnienie kluczowych elementów ekwipunku. Eksplorując świat gry możemy zebrać pięć rodzajów zasobów: części wybuchowe, części nabojów, części mechaniczne, części elektroniczne oraz substancje biologiczne.

Na ekranie mapy można sprawdzić stan zasobów (dolny wiersz, od lewej: substancje biologiczne, części wybuchowe, części nabojów, części mechaniczne i części elektroniczne)

Aktywności

Oprócz misji głównych i pobocznych w grze dostępne są inne aktywności, dzięki którym możemy zdobyć dodatkowe materiały oraz zwiększyć zasób waluty. Aktywności te są powtarzalne i nie wymagają narzuconego przez grę sposobu osiągnięcia celu.

 • Posterunek (zaznaczony na mapie ikoną czerwonej flagi) -są to miejsca strzeżone przez separatystów. Stopień trudności zdobycia posterunku zależy od liczebności wroga, obrony (np. moździerz, samochód pancerny) i usytuowania. Zdobycie posterunku warto rozpocząć od rekonesansu i oznaczeniu wrogów, a następnie przejść do cichej eliminacji. Warto zwrócić uwagę, że w niektórych posterunkach mogą znajdować się cywile. Nagrodą za zdobycie posterunku są zapasy i towary handlowe.
 • Poszukiwany cel (zaznaczony na mapie ikoną korony) - w grze znajdziesz listę osób do zlikwidowania. Zabójstwa w ramach Poszukiwanego celu nie mają wpływu na fabułę. Eliminacja poszukiwanych celów dostarczy ci duży zastrzyk waluty oraz punkty doświadczenia. Do wypełnienia celu tej aktywności wystarczy tylko zabójstwo poszukiwanej osoby. Nie ma potrzeby rozprawienia się ze strażnikami, którzy będą chronić celu. Dlatego przydatna okaże się obserwacja, znalezienie odpowiedniego miejsca snajperskiego i oddanie w tempo strzału pozwalającego na szybkie rozprawienie się z poszukiwanym celem.
 • Istotny punkt (zaznaczone na mapie ikoną białego znaku zapytania)- miejsca, które należy oczyścić wykonując jedną z kilku czynności: zebranie łupów, zabicie separatystów, uratowanie cywilów, odnalezienie wskazówek i śladów, zebranie przedmiotów kolekcjonerskich i notatek. Często dodatkową nagrodą oczyszczenia Istotnego punktu są punkty doświadczenia.
Ikony z aktywności

Przedmioty

Ekwipunek, w którego można wyposażyć naszego snajpera jest znaczny i nie składa się tylko z karabinu snajperskiego. Główny bohater Sniper Ghost Warrior 3 ma szeroki wachlarz w wyborze broni i gadżetów oraz doborze amunicji. Przed każdą misją warto poświęcić chwilę, żeby dobrać niezbędne wyposażenie, uzupełnić zapasy amunicji i gadżetów oraz naprawić tłumiki i pancerz.

Menu ekwipunku
 • Broń podstawowa - czyli karabin snajperski - niezbędny w pracy każdego snajpera. Modyfikując broń możemy zmienić lunetę, powiększyć magazynek, a nawet nałożyć na karabin nową skórkę. Jeżeli zależy nam na cichym eliminowaniu przeciwników, koniecznie należy dokupić tłumik.
 • Broń dodatkowa - do wyboru: karabiny szturmowe, strzelby i łuki. Jeżeli zależy nam otwartej walce koniecznie zaopatrzmy się w broń, która pomoże nam w bezpośrednich starciach.
 • Broń boczna - głównie w tej kategorii znajdziemy pistolety, ale także rewolwer i obrzyn. Bardzo przydatna broń do walki na krótkim dystansie. Tak jak w przypadku karabinu snajperskiego, warto używać tłumika, który pozwoli na cichą likwidację przeciwników.

Spis treści: Sniper Ghost Warrior 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Sniper Ghost Warrior 3 - interfejs, kryjówka, umiejętności zwiadowcze


 • Nóż - przydatny do cichej likwidacji wrogów kiedy zajdziemy przeciwnika od tyłu.
 • Leki - apteczka, pigułki i zastrzyk adrenaliny pozwalają uzupełnić zdrowie.
 • Gadżety - granaty, noktowizor, kalibrator tłumików, mina PP są użyteczne w zależności od preferowanego stylu gry.
 • Pancerz - zwiększa ochronę głównego bohatera przed ostrzałem i materiałami wybuchowymi.
 • Dron - bardzo przydatne urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest oznaczanie wrogów. Dron można zmodyfikować o dodatkowe ulepszenia pozwalające między innymi zamontować noktowizor, moduł hakowania czy wabik. Używając drona pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości - przeciwnicy mogą go dostrzec i wszcząć alarm.

Read this next