Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim: Dragonborn - szczegółowe informacje o dodatku

AKTUALIZACJA: PC i PS3 na początku roku.

Aktualizacja: Bethesda ogłosiła, że Dragonborn zostanie wydany na PC i PlayStation 3 na początku przyszłego roku. W tym samym okresie twórcy planują publikację szczegółów dotyczących kolejnych dodatków do Skyrim - czytamy na oficjalnym blogu.

Wciąż brak informacji o ewentualnej premierze na PS3 dwóch wcześniejszych DLC, Dawnguard oraz Hearthfire.

Oryginalna wiadomość: Serwis TheOuthousers.com opublikował szczegóły dotyczące Dragonborn, kolejnego DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim. Premiera rozszerzenia już jutro, na razie tylko na Xboksie 360.

Według informacji ujawnionych przez testera gry, dodatek rozpocznie się od ataku kultysty Miraaka, który chce zamordować postać gracza. Przy zwłokach napastnika znajdujemy list, który zdradza źródło spisku. W poszukiwaniu zemsty udajemy się do Wichrowego Tronu, gdzie wsiadamy na łódź do Solstheim.

Przejście dodatku jest możliwe bez wcześniejszego ukończenia głównej fabuły i zajmie około 10 godzin. Tester przekonuje, że gracze, którzy postanowią dokładnie sprawdzić każdy zakamarek wyspy, spędzą na niej nawet 30 godzin.

Solstheim rozmiarem przypomina Pogranicze z podstawowej wersji gry. W trzech głównych miastach - Raven Rock, Tel Mithryn i Skaal Village - gracz będzie mógł kupić mieszkanie. Poza większymi osadami zwiedzimy nowe jaskinie i ruiny. Znajdziemy też pięć kamieni przeznaczenia z bonusami do statystyk.

DLC da większe możliwości w doborze ekwipunku. Zdobędziemy dwa nowe, ciężkie pancerze, lekką zbroję, szaty dla magów. Listę uzbrojenia uzupełnią m.in. dwa unikatowe miecze. Pojawią się też włócznie, ale postać gracza nie będzie mogła z nich korzystać.

Dodatkowy ekwipunek wykorzystamy w walce z potworami. Poza nowymi rodzajami smoków pozbawimy życia niedźwiedziołaki, jaszczuroludzi czy Szwędaczy (ang. Lurkers). Pojawi się kolejna frakcja: The Morag Tang, choć nie będziemy mogli do niej dołączyć.

Za Dragonborn, trzecie rozszerzenie do Skyrim, zapłacimy 1600 Microsoft Points (ok. 63 zł). Jutro premiera wersji X360. Data wydania na PC i PS3 nie jest znana. O ogólnych założeniach dodatku pisaliśmy już jakiś czas temu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły