Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skradanka Republique od producenta Metal Gear Solid 4 zadebiutuje w grudniu

David Hayter i Jennifer Hale użyczają głosów.

Ryan Payton, producent Metal Gear Solid 4 i dyrektor kreatywny Halo 4, planuje wydać w grudniu swoją najnowszą produkcję - skradankę Republique.

„Nie znamy jeszcze oficjalnej daty, ale gra prawdopodobnie zadebiutuje w grudniu” - przyznał Payton na łamach serwisu Red Bull UK.

Pierwotnie planowano premierę na czerwiec, w wersji iOS, PC i Mac. Republique odniosło spory sukces na Kickstarterze w maju 2012 roku, gdzie pozyskano 555 tys. dol. Potwierdzono wtedy, że głosów użyczą David Hayter, znany z Metal Gear Solid oraz Jennifer Hale, czyli żeńska wersja Sheparda w Mass Effect.

We wspomnianym wywiadzie deweloper zdradził, że udało mu się zaangażować jeszcze dwie osoby z obsady Metal Gear, nie podał jednak konkretnych nazwisk. „To w pewnym sensie spotkanie rodzinne” - przyznał.

Główną bohaterką w Republique jest Hope, która planuje ucieczkę z miasta kontrolowanego przez władze na wzór wizji Orwella z powieści „Rok 1984”. Kobieta kradnie telefon i dzwoni do gracza, włamującego się do systemów bezpieczeństwa. Akcję obserwujemy właśnie z perspektywy kamer przemysłowych.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze