Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skradanka Republique dostępna za darmo na PC, także na sprzęt VR

Na 10. urodziny.

Odcinkowa skradanka w cyberpunkowym stylu - Republique - dostępna jest za darmo na Steamie, z okazji 10. rocznicy premiery oryginalnego wydania, jeszcze na urządzeniach mobilnych.

Okrągła rocznica wypada dopiero w przyszłym roku, ale kto przejmowałby się szczegółami. Produkcję sfinansowano w 2012 roku (może o tę datę chodzi?) na Kickstarterze, wspierając się osobą głównego producenta - Ryana Paytona. Ten odpowiadał w przeszłości miedzy innymi za Metal Gear Solid 4.

Główną bohaterką Republique jest Hope, która planuje ucieczkę z miasta kontrolowanego przez autorytarne władze, na wzór wizji Orwella z powieści „Rok 1984”. Kobieta kradnie telefon i dzwoni do gracza, włamującego się do systemów bezpieczeństwa. Akcję obserwujemy z perspektywy kamer przemysłowych, starając się odpowiednio pokierować podopieczną.

Jesienią 2018 roku produkcja otrzymała sporą aktualizację, a dwa lata później przygotowano jeszcze wersję przeznaczoną na sprzęt rzeczywistości wirtualnej. Ta odsłona także jest dostępna za darmo na Steamie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze