Skip to main content

Siła przyciągania Darkest Dungeon

Mroczne uzależnienie.

Już 13 kwietnia Darkest Dungeon: Ancestral Edition debiutuje na Nintendo Switch, a 20 kwietnia na PS4 - to zestaw łączący podstawową grę z wydanymi do tej pory rozszerzeniami. Z tej okazji przygotowaliśmy materiał wideo, który przypomina o tym, co najlepsze w tej niezależnej produkcji od studia Red Hook Games. Gra zadebiutowała na PC w pełnej wersji dwa lata temu.

Celem zabawy jest pokonywanie kolejnych grup wrogów w różnych podziemiach i lochach. W miarę postępów nasi najemnicy zbierają doświadczenie, niezbędne do odblokowania głównej lokacji - tytułowego Najmroczniejszego Lochu.

Walka odbywa się w turach, twórcy przygotowali kilkanaście zróżnicowanych klas postaci. Wojownicy, jeżeli gracz nie jest ostrożny, mogą szybko zginąć. Podopiecznych rozwiniemy w mieście, które odwiedzamy po skończonym zadaniu.

Zobacz na YouTube

Poziom trudności jest wysoki i wymaga przede wszystkim pogodzenia się z faktem, że nie jeden raz przegramy i nie dokończymy misji. Czasem lepiej wrócić do bazy przed ukończeniem zadania, niż ryzykować stratę całego oddziału - choć utrata najemników to także norma.

„Świetnie zrealizowana gra, zapakowana w niesamowicie atrakcyjną oprawę audiowizualną. Grzmiący głos narratora i doskonale zrealizowana grafika to idealne dopełnienie wciągającej rozgrywki” - pisaliśmy w naszej recenzji.

Zobacz także